Başsavcı Alper’in hayatını kaybettiği kazayla ilgili flaş gelişme

Denizli’de, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile mevki şoförü Muzaffer Akşehirli’nin hayatını kaybettiği ve savunma polis Ramazan Uğur’un yaralandığı kazayla alakalı yürütülen soruşturmada gözaltına alınan kamyonun sürücüsü Uğur Tufan ve sahibi Zeki Akyol, erken saatlerinde adliyeye hemen sevk edildi.

ZANLILAR YAKLAŞIK 7 SAAT İFADE VERDİ

Mahkeme öncesi savcıya 6 saat ifade veren 2 zanlı, tutuklanma talebiyle nöbetçi Denizli 1. Sulh Ceza Mahkemesine hemen sevk edildi. Zanlıların mahkemede ifade vermeleri, takriben 1 saat sürdü. Mahkemede ifadeleri alınan kamyonun sürücüsü Uğur Tufan ve Zeki Akyol, “Taksirle çok sayida kişinin ölümüne neden vermek” tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KAMYONUN ZEKİ AKYOL’UN EŞİNİN ÜZERİNE KAYITLI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Kazanın hemen peşinden kamyon sürücüsü ve kamyonun işletmesini yapan Zeki Akyol konusunda birçok ihmal meydana çıktığı saptama edilirken, savcılık talihsiz kaza yerine giderek, canlandırma yaptı. Soruşturmayı derinleştiren savcılık, kamyonun Zeki Akyol’un eşinin üstüne kayıtlı olduğu, vergi borçlarından dolayı işletmesini sahibi olarak gözüken Zeki Akyol’un yaptığı saptama edildi. Kamyon sürücüsü U.T.’nin ehliyetinin, tek ay evvel alkollü vasıta kullanmaktan 2019 seneye kadar el konulduğu, ayrıca sürücünün SRC belgesinin de olmadığı belirlemişti. U.T.’nin kullandığı kiralık kamyonu araştıran ekipler, aracın talihsiz kaza sırasında tonaj sınırının fazla üstünde yük taşıdığını ve vasıta muayenesinin de olmadığını saptama etmişti.

Medeni Topaloğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.