Erdoğan: ‘780 bin kilometreye ameliyat yaptırmayız’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’nın turizm hedefini asgari 13 milyon olarak belirledi. Afrin operasyonuna da değinen Erdoğan, “Ah ah, küçüldük küçüldük, olduk 780 bin kilometrekare. Birileri konuşuyor. Ağzı var olan konuşur. Ama 780 bin kilometreye operasyon yaptırmayız. Ne PKK’sına, ne DEAŞ’ına, DHKPC, ne de PKK’sına asla. Şuanda neredeler? İnlerine gireceğiz inlerine. Girdik mi? Girdik. Cudi’de, Kabari, Kandil, Tendürek, Besler deresine girdik” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Antalya 6. alışılmış olan İl Kongresi’ne katılmak amaciyla şehre geldi. Kongrenin yapılacağı Antalya Spor Salonu dışında kendisini bekleyen yurttaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel ve Antalya Milletvekilleri de eşlik etti. heyecanlı kalabalığa hitap eden Erdoğan, AK Parti’nin aza sayısının 11 milyon olduğunu ve bu yüzden salonlara sığılmadığını belirterek, “Siz içeri giremediniz dışarıda kaldınız. Bu tek aşkın, heyecanın ifadesidir. tek yolculukta hazırlığın içerisindeyiz, Mart 2019 ve Kasım 2019. ülkemiz tek dönüşüm yaşıyor bu dönüşümde Mart’ta mahalli yönetimde tek karar verecek, Kasım’da da ülkemiz siyaseti Başkanlık Sistemine geçerken hükümet etmede tek karar verecek. bendeniz anne kademeye sesleniyorum, ‘kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? Kadın kolları, kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? Gençler kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız?” diye sordu.

“Bu topraklar 15 senede nereden nereye geldi”
Afrin’le alakalı nihayet rakamları açıklama eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hamdolsun nihayet sayılar üç bin 200’ü aşmış vaziyette. Afrin’de Mehmedimiz, Silahlı Kuvvelerimiz, Jandarmamız, polisimiz, var peygambere komşu olmak üzere yürüyen şehitlerimiz de var. Bu şehitler olmasa biz bunun benzeri olabilmektedir miyiz? Onların bereketi var. Onun amaciyla çok çalışacağız eğer çalışmazsak onlar şehadetini alamayız. Bu topraklar 15 senede nereden nereye geldi, kişi başına üç bin 500 dolar var olan ulusal istikbal 12 bin dolara yürüyor. ‘Battık, bittik, yıkıldık’ diyorlardı. ‘Antalya’da turizm çöktü’ diyorlardı. geçen sene 10 milyonu aştık bu sene 13 milyonu aşacağız. Fazlası olacak azı olmayacak ve bütün bunlarla birlikte şükürler olsun amaç koyduk kendinize. Nedir bu hedef? 2023’e giderken biz yeryüzünde evvel 10’un içerisine gireceğiz. Bu yatarak olmaz çalışarak olacak. Öyleyse mesele yok. Turizmin Sanki başkenti var olan Antalya bu işi çok iyi götürdü. Üniversitelerimiz iyi tek noktada. Şu anda kapalı spor salonumuz, arkada 32 bin kişilik stadımız, bunların hepsi AK Parti iktidarının Antalya’mıza kazandırdığı güzelliklerdir” dedi.

“780 bin kilometre tek vatan”
Kalabalığa ‘bizim tek rabiamız vardı’ diyerek konuşmasına süre gelen Erdoğan, şöyle konuştu:
“1 tek millet dedik. 81 milyon tek millet. Ama tek ricam dahada var, tek olacağız, iri olacağız, canlı olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte ülkemiz olacağız. Bizi bölemeyecekler. iki tek bayrak. Şu bayrağımızdan başka asla, Katiyen rengi şehidimizin kanı, hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehidimizin ta kendisi. üç tek vatan. 780 bin kilometre tek vatan Bu vatanımızı bölemeyecekler. Biz 780 bin kilometreye nereden geldik biliyor musunuz? 18 milyon kilometre kareden geldik. Ah ah, küçüldük küçüldük, olduk 780 bin kilometre. Birileri konuşuyor. Ağzı var olan konuşur. Ama 780 bin kilometreye operasyon yaptırmayız. Ne PKK’sına, ne DEAŞ’ına, DHKPC, ne de PKK’sına asla. Şuanda neredeler? İnlerine gireceğiz inlerine. Girdik mi? Girdik. Cudi’de, Kabari, Kandil, Tendürek, Besler deresine girdik. Hepsi nal toplamaya baladılar, kaçan kaçana. Şimdi Suriye’deler, orada da kovalıyoruz. DAEŞ’le, FETÖ ile iş birliği yaptılar. Kimisi Fransa, Almanya, Hollanda’ya kaçtı. Onlar kaçacak, biz kovalayacağız. 4, tek devlet. ülkemiz Cumhuriyeti’nden başka bizim devletimiz yok. Kimse bunun benzeri heveslere kapılmasın, kapıldığı yerde burunları yerde sürter. Hiç endişeniz olmasın, kararlıyız ve azimliyiz. Allah’ın izniyle Afrin’de bakın rakam nereye çıktı. Afrin olayı bitiyor. Biz toprak işgaline gitmiyoruz. Biz teröristleri bunlar bela olmasın diye kovalıyoruz. Nereye giderse gitsinler. Biz Cerablus’ta iki milyon kilometre denetim altına aldık ama ülkemizdeki sığınmacılardan 140 bini hanelerine döndü. Burada şuan itibariyle 900 kilometre kare yaklaşıyoruz. Toplamı iki bin kilometre. İnşallah burayı da denetim altına aldığımızda, Afrinli kardeşlerimiz topraklarına dönecekler. Biz işgalci olamadık tarih boyunca. Bize yanlış yapanların tarihi sömürgecilikle doludur. Onlar katliam yapmıştır. Önce hesabını yapsınlar Cezayir’de ne civarindan katliam yaptılar. 5 milyon insanı Fransa’da katlettiler, Libya’da yaptılar, her yerde yaptılar ama biz hep merhametle gittik. Bizim gittiğimiz yerde hep rahmet, acıma oldu, onlar da bunun benzeri tek şey olmadı. Zira biz tek rahmet peygamberinin ümmeti olarak geldik, bunun benzeri de gidiyoruz. bendeniz bu karşımdaki topluluğu tek rahmet topluluğu olarak alkışlıyorum.”
Konuşmasının derhal peşinden Cumhurbaşkanı Erdoğan kongre alanına girdi. Salonda, “Kapı kapı dolaşmaya hazırız”, “gece gündüz çalışmaya hazırız”, “Millete hizmet yolunda kutsal yürüyüşe devam”, “Antalya hazır”, “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet”, “Afrin’e Zeytin Dalı, kahraman ordumuza Antalya’dan selam olsun” pankartları yer aldı. Polis, miting alanı ve salon etrafında geniş güvenlik tedbiri aldı.

Kongreye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, genel reis yardımcıları, milletvekilleri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, var İl Başkanı Rıza Sümer, kongreye tek aday giren İbrahim Ethem Taş, çok sayıda partili de eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.