Bahçeli nostaljiden kopamıyor

Klasik otomobil, köstekli saat, yüzük ve tespih koleksiyonu var olan ulusalci devinim partisi genel Başkanı hükümet Bahçeli “nostaljiden” kopamıyor. Bahçeli’nin nihayet ihtirası gramofonda taş plak dinlemek oldu. Ferdi Tayfur hayranlığı Bilinen Bahçeli’nin nihayet dönemlerde arabasında Klasik Türk Musikisi eserlerini seslendiren Yaprak Sayar’ı dinlediği kamuoyuna yansımıştı.

MAKAM ODASINDA

Genel Merkez’deki mevki odasına nostaljik gramofon koyan Bahçeli’nin ara ara sevdiği sanatçıların şarkılarını taş plaktan dinlediği bildirildi. Bahçeli’nin gramofonu evvel kez Mersin mebus Baki Şimşek, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Tarsus Belediye Başkanı Şevkat Can’ın ziyaretinde alana çıktı.

GRAMAFONU GÖSTERDİ

MHP öncüsü Bahçeli ziyaret esnasında nostaljik gramofonunu Şimşek, Sözlü, Kocamaz ve Can’a keyif içinde gösterdi. Bahçeli’nin klasik oto ihtirasının nedeni “9. ışığa 9. klasik araba” olarak gündeme gelmişti. Bahçeli’nin MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş tarafından “Milli Doktrin Dokuz Işık” olarak alana konulan ülkücülüğün anne ilkelerine uyarak koleksiyonundaki klasik oto sayısını 9’da noktalayacağı öğrenildi.

ZENGİN DEĞİLİM

Devlet Bahçeli geçtiğimiz senelerde Meclis’te gerçekleşen 23 Nisan resepsiyonunda 8’inci klasik otomobili ile ilgili, “Sizin amaciyla ‘Devlet Ağa zengin’ diyorlar” sorusuna, “Benim aldığım arabalar Daha önceki ve toplanmaya muhtaç otomobiller. Piyasada pahali olmayan var olan Daha önceki arabaları satın alıyorum. Klasik oto zengini olduğumu söylüyorlarsa haklı olabilirler” diye esprili cevap vermişti.

SEVDİĞİ ŞARKILAR

MHP genel Başkanı Bahçeli kişisel web sitesinden sevdiği şarkıları yayınlamıştı. Bahçeli’nin sevdiği şarkıların ve türkülerin listesi şöyle açıklanmıştı:

“Acıyaydı bana tek kerecik ol gonca femin- Hafız Memduh, Ağ deveyi katerlemiş gidiyor-Turan Engin, Ala geyik gibi-Nurettin Çamlıdağ, Amik karacaoğlanı-Asım Kuzuluk, Bakmıyor çeşmi siyah-Melahat Gülses, Beyazlanmış saçının telleri-Cahit Seyhanlı, tek bahar akşamı rastladım size-Nesrin Sipahi, tek olasılık dahada var-Mustafa Sağyaşar, Bu ne sevgi ah-Muazzez Ersoy, Bu yalnız geceler bana arkadaş-Yaşar Özel, Çıksam şu dağlara (Topal Abdo) Asım Kuzuluk, Dertliyim ruhuma hicran sardım da yine-Mustafa Sağyaşar, Dönülmüz akşamın ufkundayım-Nazire Yağız, El çek tabib el çek-Müşerref Akay, Emmioğlu-Ferdi Tayfur, Endülüs’te raks-Nesrin Sipahi, Garip-Yılmaz Alper/Efsane Barakçılar, Hapishanelere güneş doğmuyor-Orhan Hakalmaz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.