Eşi ve çocuğu PKK saldırısında şehit olan Astsubay: ‘Eşimin, çocuğumun öcünü almak için savaşacağım’

Hakkari’nin Yüksekova kazasinda aracıyla seyretme halindeyken PKK’lı teröristlerin evvelce yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak etmesi neticesi alana gelen saldırıda eşi Nurcan ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan şehit var olan Astsubay Serkan Karakaya, Melikgazi kazasina bağlı Eskişehir Bağları’nda bulunan baba evinde taziyeleri onay etti.

Burada İhlas havadis Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan Karakaya, eşiyle çocuğunun öcünü almak amaciyla savaşacağını söyleyerek, “Allah mekanlarını cennet eylesin. Ruhlarını şad eylesin. Vatanımız, milletimiz sağ olsun. Diyecek çok tek şeyimiz yok. Terörü her biçimde lanetliyoruz. Bu eylemi yapanlarında yanına kalmayacağına inanıyorum. Zati bırakmayacağımda. Allah canımı sağ ettikçe eşimin ve çocuğumun öcünü almak amaciyla savaşacağım” diye konuştu.

“İDAM EN basit karar OLUR, ŞEHİT YAKINLARINA TESLİM EDİLSİNLER”

Eşi Nurcan Karakaya ve erkek çocuğu 11 aylık Mustafa Bedirhan’ın cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı idamla alakalı yaptığı açıklamaların sorulması üstüne Karakaya, “İdamla alakalı Cumhurbaşkanımız İhtiyaç duyulan izahı yaptı. Biz Ayrı olarak tek müzakere yapmadık. Cumhurbaşkanımız nasıl ahenk gösteren görürse o şekilde olacak ama idam onlar amaciyla en basit, en iyi ve en basit karar olur. İdam adina yakınlarına teslim edilirse dahada ahenk gösteren olur diye düşünüyorum. Cumhurbaşkanımız nasıl ahenk gösteren görürse. görev yerime art gideceğim” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.