Özel çocuklara pasta sürprizi

Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve zanaat Merkezi’ndeki Pastacılık egitimi öğrencileri, Özürlü küçükler amaciyla pasta yaptı. Yaptıkları pastaları Yıldırım Beyazıt Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne götüren kursiyerler, misal tek projeye imzasini attı. Pastaları alkışlarla karşılayan Özürlü öğrenciler ise hatri sayilir büyüklükte mutluluk dolu olmak yaşadı.

“Küçükçekmece Belediyesine teşekkürler”

Yıldırım Beyazıt Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Mehmet Akıncı da, pastacılık kursiyerlerini bunun benzeri anlamlı tek projeye imzasini attıkları amaciyla kutlama ederek, “Okulumuzda 66 adet hususi eğitim öğrencisi eğitim görmekte. Küçükçekmece Belediyesi olarak bizim okulumuzu seçtiğiniz amaciyla çok teşekkür ediyorum. Gayet mutlular, keyifliler, pastalar da çok iyi yapılmış, yapanların ellerine sağlık” diye konuştu. Pastalarını afiyetle yiyen öğrenciler ise pastayı çok sevdiklerini söyledi.

10 senede iki bin kursiyer

2008 yılından beri pastacılık kursunun ayni ritimde devam ettiğini kaydeden Kurs Hocası Burcu Kama (28) da, kursa hatri sayilir büyüklükte alaka olduğunu söyledi. Kama, “Aşçı çırağı kursunda anne yemekler, zeytinyağlı ve tatlılar yapıyoruz. Pastacılık kursunda ise çay saati, kekler, kurabiyeler börekler ve pastalar yapıyoruz. Öğrenciler pasta yapmayı seviyorlar. heyecanla geliyorlar kursuma” dedi.

“Engelliler yerine evvel kez tek şey yapıyorum”

Pastacılık kursiyerlerinden Hatun Tacir (33) ise, bunun benzeri tek proje içinde olduğu amaciyla duyduğu mutluluğu dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.