KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır? KYK burs başvuruları ne zaman sona erecek?

Kredi ve Yurtlar Kurumu, burs ve kredi başvurularını onay etmeye başladı. bunun için göre 2018-2019 çagi burs ve tahsil kredisi içinde müracaat uygulamak istek eden adayların Bir takım koşulları sağlaması gerekiyor. Peki KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır? İşte KYK burs ve kredi almak isteyenleri ilgilendiren haberin ayrıntıları…

Üniversite öğrencileri, aile desteğinin yanı sıra çeşitli kişi ve kurumlardan Parasal olarak destek almak istiyor. Kredi ve Yurtlar müessesesi (KYK) bu manada Parasal vaziyeti yoksun var olan öğrencilere karşılıksız burs, diğerlerine ise art ödenmesi şartıyla tahsil kredisi veriyor. Başvurular ise Bir hayli resmi işlemlerin gerçekleştirildiği e-Devlet kapısında yapılıyor. Aşağıdaki linkten KYK burs ve kredi başvurusu yapabilisiniz.

E-DEVLET KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI İÇİN TIKLA

2018-2019 eğitim öğretim seneninde Öğrenci seçenek etme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek evvel kez tek yükseköğretim programına girmeye dogruluk galip gelen öğrenciler ile hâlen tek yükseköğretim programına süre gelen ara derslik (ön lisans, lisans, hususi yetenek, ek kontenjan, çok lisans ve doktora) öğrencilerinin burs/kredi başvuruları 15–21 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. vatan dışında tahsil gören Türk yurttaşları da burs/kredi başvurusunda bulunabiliyor.

Başvuru esnasında yaşanabilecek meselelerle alakalı KYK’nın müessesesel İletişim Merkezi 444 1961 veyahut resmi Twitter destek hesabı KYK_DESTEK, haftanın yedi bugünü 24 saat hizmet veriyor.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU ne türlü YAPILIR?

e-Devlet kapısına giriş yapabilmek amaciyla şifreye ihtiyacınız var. eğer bu şifreyi evvel kez almak istiyorsanız rastgele tek PTT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.