Mahmut Özgener’den adaylık iddialarına ilişkin açıklama

  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
İzmir Ticaret Odası (İZTO) yönetim heyeti Başkanı Mahmut Özgener, İzmir Belediye Başkanlığı amaciyla ile alakalı uzunca müddettir süre gelen spekülasyonların kendisi dışında gerçekleştiğini, adinin siyasi tartışmalara penis edilmesinden acı duyduğunu belirtti.

Özgener, yaptığı yazılı açıklamada, bu erken ülkemiz hatri sayilir büyüklükte millet Meclisine sunulan ve mebus ve mahalli seçimlerde aday olmak üzere görevlerinden ayrılmak vaziyetinde var olan oda, borsa ve birlik başkanlarının seçilememeleri seklinde görevlerine art dönmelerinin yolunu açacak kanun önerinini anımsattı.

Bazı yasamsal medya organlarında, “yasanın, Özgener’in İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığının önünü açmak amaciyla hazırlandığının” ileri sürüldüğünü belirten Özgener, “Yüce Meclisimizde görevli var olan hiçbir milletvekilimizin kişiye hususi yasalar çıkarmak benzeri hesaplar içinde olamayacağını hatırlatırım. Bununla birlikte yasanın içeriğine ve getirdiği düzenlemeye katılmadığımı özellikle belirtmek isterim. Hazırlanan düzenlemenin ülkemizde seçenek asamalarini tertemiz bitirmiş var olan Bir hayli odanın yürümekte var olan çalışma ve işleyişlerinde mühim duraksama ve belirsizliklere yollar açabileceği düşüncesindeyim.” değerlendirmesinde bulundu.

“İzmir Belediye Başkanlığı amaciyla hakkımda uzunca müddettir süre gelen spekülasyonların, ismimin siyasi tartışmalara penis edilmesinin beni çok üzdüğünü belirtmek istiyorum.” ifadelerini kullanan Özgener, şunları kaydetti: “İzmir Ticaret Odası Başkanlığı, kentimizin ve bölgemizin hatri sayilir büyüklükte tek teveccüh göstererek beni layık gördüğü, kendim ve odamız yerine hedefler koyduğum, ayni ritimde devam etmekten hatri sayilir büyüklükte tek mutluluk dolu olmak duyduğum tek görev… Bu mühim göreve konsantre olduğumu, odamızın bütün uzuvlarıyla ve kıymetli üyeleriyle başlattığımız değişim hamlesine odaklandığımı, ismimin etrafında yapılan spekülasyonların Tamamiyle benim dışımda geliştiğini tek sefer dahada anımsatmak istiyorum.”

AA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in nihayet kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir