Öğrenci Velisi, Öğretmenler Günü’ne Bir Gün Kala Kadın Öğretmeni Darp Etti

İstanbul’un Tuzla kazasinda tek öğrenci velisi, kadın öğretmene tokat attı. Mobil mektep Timi tarafından gözaltına alınan veli, zabita merkezine teslim edildi.

OKUL MERDİVENİNDE ÖĞRETMENİ yaralama ETTİ

Olay, saat 14.30 sıralarında Tuzla Aydınlı Mahallesi’nde bulunan tek lisede alana geldi. mektep öğretmenlerinden Ş.A, dahada evvel uyarmasına karşın okula makyajlı gelen talebesinin disiplinsiz davranışlarını mektep aile birliğine bildirdi. Bunun üstüne mektep aile birliği öğrencinin velisini okula çağırdı. Öğrenci ise abisine vaziyeti anlattı ve okula gitmesini istedi. Bunun üstüne öğrencinin abisi Ferhat O. okula geldi. Okulun merdivenlerinde öğretmenle karşılaşan abi, öğretmeni yaralama etti.

ÖĞRETMENE 10 GÜN İŞ GÖREMEZ RAPORU VERİLDİ

olay sonrası mektep etrafında bulunan Mobil mektep Timi kısa müddette gelerek öğrencinin abisini gözaltına aldı. yaralama edilen Biyoloji öğretmeni Ş.A olay sonrası hastaneden yaralama raporu aldı. Ş.A 10 hergün iş göremez raporunu mektep idarenine iletti ve saldırgandan şikayetçi olduğunu beyan etti.

Yaşanan olay sonrası Tuzla Kaymakamı Ali Akça şunları söyledi:

“ŞİDDET HANGİ iş GRUBUNA OLURSA OLSUN onay EDİLECEK BİR ŞEY DEĞİL”

Hoca hanıma baz alinarak var olan şiddet haberini aldık. Bundan da çok üzüldüğümüzü dile getirmek istiyorum. Şiddet hangi iş grubuna olursa olsun onay edilecek tek şey değil. Öğretmenimizin yanında olduğumuzu hissettirmek amaciyla de buradayız. Öğretmenimizle beraberiz. Öğretmenimize baz alinarak var olan bu şiddeti tek sefer dahada kınıyorum. O şiddeti uygulayan Zati güvenlik güçlerimiz tarafından alındı. Kendisiyle alakalı hukuki işlemler yapılacaktır. Ondan yana kimsenin şüphesi olmasın.

Şüpheli Ferhat O. zabita merkezinde alınan ifadesinin derhal peşinden Anadolu Adliyesi’ne derhal sevk edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.