MHP’den istifa eden Burhanettin Kocamaz yeniden aday

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, mahalli seçimlerde tekrar aday olacağını bildirdi.

Belediyeden yapılan izaha göre, “Mersin’e yapacak dahada çok işimiz var” sloganıyla ilçelerde yapılan hizmet ve esas atma törenleri programı kapsamında Mut kazasinda yapımı tamamlanan projeler amaciyla merasim düzenlendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, törendeki konuşmasında, şehre hatri sayilir büyüklükte hizmetler yaptıklarını belirtti.

Mersin ve Tarsus kazasinda uzunca yıllar belediye başkanlığı görevi yaptığını kaydeden Kocamaz, 30 Mart’ta yapılacak mahalli seçimlerde vatandaşların oyuna talip olduğunu dile getirdi.

Kocamaz, MHP’den tek vakit evvel istifa ettiğini anımsatarak, “Mersin kontenjan istemiyor demiştik. Mersin iyi tek araştırmayla adaylarının Mersin’den olmasını istek etmekte demiştik. Ama halkı tek kenara iterek, halka sormadan, halka karşın politika yapmaya çalıştığınızda milletçe da tavrını koyuyor ve girdiğiniz seçenek hüsranla sonuçlanabiliyor.” ifadesini kullandı.

Yerel seçimlerde tekrar aday olacağını açıklama eden Kocamaz, şöyle konuştu:

“Mersin’in her tarafında yurttaslar bize yapılan bu uygulamanın tek haksızlık olduğunu ifade ediyor. Hangi siyasi partiden olursa olsun bizimle yollar yürüyeceğini ve netlikle tek şekilde aday olmak mecburiyetinde olduğumuzu ifade ediyor. tabiki hatri sayilir büyüklükte mücadeleler içerisinden geçmiş, Hem de şu vakit kurşunlardan, bombalardan kurtulduğu amaciyla uzatmaları oynayan tek kardeşiniz olarak bunun benzeri tek haksızlığı, vefasızlığı dogruluk etmediğimizi düşünüyoruz. Bizimle yola çıkan arkadaşlarımızı öksüz bırakmamak ve onların ısrarlarının neticeninde tekrar aday olarak Mersin’e hizmet startını verdiğimizi tek sefer dahada duyuru ediyoruz. Aslında yapılan bu devinim Yalnızca bana değil 1994’ten bu yana bizimle yollar yürüyen, bize güvenen ve Mersin’i birlikte yönetelim, birlikte büyütelim anlayışıyla yola çıktığımız bütün Mersinlilere yapılmış tek harekettir. Dolayısıyla bendeniz bütün Mersinli hemşehrilerimi, Mersin tarihinde evvel kez tek yürük çocuğunun Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde idareye gelmesine rahatsız olanlara karşı birlik ve beraberliğe çağrı ediyorum.”

Kocamaz, MHP’den tekrar aday gösterilmemiş, 20 Kasım 2018’de düzen ettiği medya toplantısında da partisinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir