Ceza Yazan Polise Önce Tepki Gösterdi, Ardından Teşekkür Etti

Çorum’da, kış lastiği denetiminde durdurulan kamyon sürücüsü Mehmet Ç., kendisine karar yazan trafik polislerine reaksiyon gösterdi. Cezanın tek kendisine kesildiğini öne sürüp öfkelenen sürücü, uygulamada başka Bir hayli araca kesilen karar makbuzlarının kendisine gösterilmesi üstüne polislerden özür dileyerek teşekkür etti.

POLİS, KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI YAPTI

Çorum güvenlik Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde toplu taşıma ve ticari araçlarda ‘kış lastiği’ uygulaması yaptı. Ekipler, Çorum- Samsun karayolunda yapılan uygulama kapsamında otobüs, kamyon, TIR ve ticari araçları durdurup lastikleri denetim etti. Kış lastiği olmayan ve lastiğinin ebadı standartlara uymayan sürücülere kazanç cezası da kesen zabita ekipleri, lastiklerin değiştirilmesi ile alakalı da ikazlarda bulundu.

ÖNCE TEPKİ ardindan TEŞEKKÜR

Uygulama noktasında, kamyonunda kış lastiği takılı olmayan sürücü Mehmet Ç., ile trafik polisi arasında yaşanan diyalog da dikkat çekti. Sürücü Mehmet Ç, bahse mevzu yolda herkesin kış lastiği olmadan seyrettiğini ve Yalnızca kendisine yazıldığını öne sürdüğü cezaya reaksiyon gösterdi. reaksiyon üstüne ekipler, kamyon sürücüsüne uygulamada başka araç sürücülerine kesilen karar makbuzlarını gösterdi. Bunun üstüne inandirma var olan sürücü Mehmet Ç. “Allah razı olsun. Özür dilerim yanlış anladım” diyerek zabita ekiplerine teşekkür etti. karar makbuzunu alan sürücü dahada sonra, aracına binerek yoluna ayni ritimde devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir