Galatasaray, Kulüpler Birliği Toplantılarına Katılmayacağını Açıkladı

Galatasaray Kulübü, Kulüpler Birliği Vakfı’nın izahı art çekilene veyahut düzeltilene civarindan vakfın toplantılarına katılmayacağını duyurdu.

Galatasaray resmi sitesinden yapılan izahta şu ifadelere yer verildi:

“Kuruluşundan bu yana mensubu olduğumuz ve yönetim kurulunda da bulunduğumuz Kulüpler Birliği Vakfı’nın, yönetim heyeti kararı olmaksızın, 28 Kasım 2018 Çarşamba bugünü yapmış olduğu yazarı meçhul, her üyeye değişik aktarıldığı görülen açıklama, Türk futbol ailesini derinden sarsmıştır.

“BU BİLDİRİ, SONUÇSUZ KALACAK BİR ÇABANIN ESERİDİR”

Bu, Türk futbol camiasını ayrıştırmaya, ötekileştirmeye ve bölmeye yönelik, haddini aşan tek açıklamadır. Bununla birlikte, metinde bulunan eşit, adil, dürüst, hilesiz oyunla alakalı temennileri içtenlikle paylaşıyoruz. Bu bağlamda, ilkeli duruşlarını savunan Anadolu Kulüplerine, dürüst futbol yerine teşekkür ediyoruz. Türk futbolunun birlik ve beraberliğini bozmaya baz alinarak bu bildiri, çözümsüz kalacak tek çabanın eseridir.

“AÇIKLAMA GERİ ÇEKİLENE DEK TOPLANTILARA KATILMAYACAĞIZ”

Bu aşamada, Galatasaray Spor takimi olarak, mevzubahis İzah art çekilene veyahut bütün paydaşların vicdanını deşarj olacak şekilde düzeltilene dek, Kulüpler Birliği Vakfı’nın toplantılarına katılmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir