Hamza Yerlikaya milli judocuların antrenmanını ziyaret etti

Gençlik ve Spor bakanimiz Yardımcısı Hamza Yerlikaya, TOHM’da çalışmalarını sürdüren toy ve umut ulusal judocuların antrenmanını ziyaret etti. idman döneminden evvel antrenörlerle görüşen ve çalışmalar ile alakalı bilgi alan Yerlikaya, dahada ardindan sporcularla hasbihal etti. rengarenk görüntülerin oluştuğu ziyarette Yerlikaya judogi giyerek sporcularla idman yaptı. dahada ardindan burada gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Yerlikaya, etkin sporculuk yaptığı dönemde İstanbul Demirspor’da arkadaşları olduğunu ve idman verecek kimse olmadığı vakit kendisinin antrenmanlara çıktığını belirtti. Yerlikaya, “Judoya tek aşinalığımız var. Sevdiğim de tek branş. Devletimizin sunduğu bu imkanlarla, nice hatri sayilir büyüklükte şampiyonlar, başarılı sporcular çıkacak. Judo çok keyifli tek spor. 6 sene aradan ardindan judoda büyükler kategorisinde iki bronz madalya aldık. Demek ki işin ehilleri işin başında olduğu vakit muvaffakiyet da geliyor. Burası da devletimizin ve bakanlığımızın imkanlarıyla sporcularımıza seferber edildi. Burası fabrika benzeri çalışarak toy yeteneklerimizi vakit yüzüne çıkarıyor. Önceden ailelerin teşvikiyle diyorduk, şu anda başarı, devletin sistematik çalışması üstüne geliyor. İnşallah Giderek dahada hatri sayilir büyüklükte başarılar da elde edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

“Tüm branşların antrenmanlarını ziyaret edeceğiz” 

Tüm branşların antrenmanlarını ziyaret edeceklerini belirten Yerlikaya, “Spor, tek hayat biçimi olmalı ve hayatın her alanında yer almalı. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize verdiği yetkiyi, burada kullanıyoruz. mevki odalarında oturarak değil, adina gelerek sporcularımızın hangi his içinde olduklarını yaşayarak görüyor ve hizmet ediyoruz” şeklinde konuştu. 

“Daha hatri sayilir büyüklükte atılımlarımız ve yatırımlarımız olacak” 

Sporculuktan siyasete uzunca vakit evvel geçtiğini anımsadan Yerlikaya, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bizi teşviki ve desteğiyle siyasete girdik, bu yolda da ayni ritimde devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımıza hizmet millete hizmettir diyoruz. basit değil, sorumlulukları var. tek milletin vebalini taşıyoruz, bunu taşımak basit değil. Herkese eşit mesafede hizmetin devletle millet arasında dahada hızlı ulaşmasını sağlıyoruz. bu konuyla alakali Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun mühim izahları var. dahada hatri sayilir büyüklükte atılımlarımız ve yatırımlarımız olacak” diye konuştu. 

“Hiçbir çalışmanın kaybedeni olmaz” 

Azimle çalışan herkesin kazanacağını belirten bakanimiz Yardımcısı Yerlikaya, konuşmasının devamında sporculara baz alinarak şunları kaydetti: 

“Bir yere gelmek, tek yerde kalabilmek basit değil. ne civarindan çok çalışırsanız Allah da bunu size muvaffakiyet olarak art kismet edecektir. Hiçbir çalışmanın kaybedeni olmaz. bu erken olmaz ama yarın kazanacaksınız. İradeyle, azimle, kararlılıkla mücadele vermeye ayni ritimde devam etmek lazım. Engeller olacaktır, engelleri aşmak da bizlerin elinde. Engelleri üretmeyeceğiz, engelleri aşarak mücadelemize ayni ritimde devam edeceğiz. Bu hafta, Engelliler Haftası. Özürlü sporcularımızdan hatri sayilir büyüklükte başarılar çıktı. Nasıl ki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önündeki engelleri aşarak bu 16 senede hatri sayilir büyüklükte başarılar elde ettiyse, sporcularımız da başarılar elde edecek. Engelleri kafamızdan kaldırıp, muvaffakiyet amaciyla sonuna civarindan gideceğiz. Sporcularımız çalışacak, bizler de Bakanlık olarak Sayın Bakanımız ile birlikte engelleri kaldıracağız. Terlemeden aş olmaz, terleyeceğiz ki bundan ardindan akşam huzurlu aş yiyelim.” 

Etkinlik, sporcularla çekilen anı resiminin derhal peşinden nihayet buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir