Mehmet Altıparmak: “Rakiplerimizin birbiriyle oynayacak olması avantaj”

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Gazişehir Gaziantep’in teknik patronu Mehmet Altıparmak, onuncu hafta rakiplerinin birbirleriyle oynayacak olmasının kendileri amaciyla avantaj olduğunu söyledi. Altıparmak, hususi tek okulun spor salonunda gerçekleştirdikleri idmanda medya mensuplarına yaptığı açıklamada, takımın iyi gittiğini kaydetti.

Göreve evvel geldiğinde rakipleri yakalayıp dönem arasına lider girmeyi hedeflediklerini söylediğini anımsadan Altıparmak, “Takım, ağır ağır ritmini aramaya başladı. Bizim amacımız elbette şampiyon olmak ama tek anda şampiyon olunmuş benzeri tek sema oluşturulması da bana göre çok yanlış. Ayağımızı sağlam basacağız, futbolumuzun üstüne katarak ayni ritimde devam edeceğiz.” diye konuştu.

Ligin 15. haftasında Balıkesirspor Baltok’u konuk edeceklerini, 2. sıradaki Denizlispor’un da lider Gençlerbirliği’ni ağırlayacağını laf eden Altıparmak, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Bu hafta rakiplerimizin birbiriyle oynayacak olması bizim amaciyla hatri sayilir büyüklükte tek avantaj. kati ikisinden biri takılacak ve biz de allahın izniyle mücadelesi kazandığımız vakit belki onuncu hafta ikincilik koltuğuna oturabiliriz veyahut diğer hafta lider olabiliriz. Bizim amaciyla çok avantajlı tek hafta olacak, onun amaciyla de ağırbaşlı olacağız. özellikle onuncu hafta taraftarımıza çok ihtiyacımız var. Onlarla müthiş bütünleşmeye başladık.”

Altıparmak, tek müddettir sakat var olan Mehmet Erdem Uğurlu’nun bu erken takımla antrenmana katıldığını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir