WhatsApp, 2019’da Reklam Göstermeye Başlayacak

yasamsal medyanın en popüler mesajlaşma uygulaması var olan WhatsApp bu kez platforma entegre ettiği tek özelliği ile değil attığı tek adım ile gündemde. çünkü 2012 seneninde rekor ücret karşılığında Facebook tarafından satın alınan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp tek ilke imzasini attı. Hindistan’da yalan haberlerle ugras ile alakalı ağırbaşlı eleştirilere maruz var olan WhatsApp, tarihinde evvel kez televizyona reklam vererek halkı bilinçlendirmeye çalışıyor. Tarihinde evvel kez tv reklamı veren WhatsApp platforma da evvel kez reklam özelliğini getirmeye hazırlanıyor.

REKLAM GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

WhatsApp piyasaya evvel çıktığı vakitlerde ücretli tek şekilde kullanıcılara sunuluyordu. Facebook tarafından satın alınan WhatsApp’in, Tamamiyle fiyatsız kalacağı açıklanmıştı. Bu sözü tutmak ve istikbal ele geçirmek amaciyla yasamsal medya devi kullanıcılarının Bir hayli hoşuna gitmeyecek tek karar aldı. Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çok da ırak olmayan tek tarihte yayınlayacağı güncelleme ile kullanıcılara reklam göstermeye başlayacak.

2019’UN İLK AYLARINDA DEVREYE GİRECEK

WAbetainfo tarafından WhatsApp beta kodlarının içinde bulunan tertemiz tek özelliğe göre Facebook, 450 milyon etkin kullanıcısı olduğu Bilinen WhatsApp durum güncellemeleri özelliğinde reklam göstermeye başlayacak. Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan ve yalanlanmayan haberlere göre, reklamlı WhatsApp 2019’un evvel aylarında devreye girecek.

WHATSAPP KURUCULARI KARŞI ÇIKIYOR

Platforma reklam yerleştirmek Facebook’un içerisinde çalışmaya süre gelen WhatsApp kurucuların kati tek şekilde karşı çıktığı tek konuydu. Facebook ile ihtilaf yaşayan kurucular geçtiğimiz dönemde istifalarını sunarak görevlerinden ayrılmıştı. Facebook’taki yaprak dökümü 2017 yılındaki Acton istifası ile başlamış, onun derhal peşinden WhatsApp’ın tek başka kurucusu var olan Jan Koum Mayıs ayında gemiyi terk etmişti.

FACEBOOK HESAPLARININ VERİLERİ KULLANILMIŞTI

2014 seneninde rekor ücrete WhatsApp’ı Facebook’a satan uygulamanın kurucusu Brian Acton, Facebook’un kullanıcı gizliliği konusundaki politikalarını “Bir seçenek yaptım. Kullanıcılarımın gizliliğini sattım ve her vakit bu kararın ağırlığıyla yaşıyorum” sözleri ile eleştirmişti.

Acton Merkezi İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Cambridge Analytica isimli veri analiz şirketinin takriben 50 milyon Facebook hesabından veri topladığı ve bu verileri AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ seçimleri ve Brexit referandumunu etkilemek amaciyla kullandığı iddiasının derhal peşinden ‘delet Facebook’ (Facebook’u silin) kampanyasına destek vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir