Fırat’ın Doğusuna Yapılacak Harekatı, Bölgeyi Karış Karış Bilen Orgeneral Metin Temel Yönetecek

Mehmetçik, Fırat’ın doğusuna harekat amaciyla buyruk bekliyor. Sınırdan 23-24 bin asker ve ÖSO azasının geçmesi planlanıyor. Birlikler, PKK’lı teröristlerin işgal ettiği bölgelere 10 ayrı noktadan girecek. Hedef, temizlikte evvel etabı iki aya civarindan sonuçlandırmak.Harekatı, Zeytin Dalı harekatını yöneten ve CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin “Apoletlerini sökeceğim” dediği 2. silahlı güç Komutanı Orgeneral İsmail yazi esas buyruk kumanda edecek.

2. silahlı güç KOMUTANI ORGENERAL İSMAİL METİN esas kumanda EDECEK

Fırat’ın doğusundaki pkk terör unsurlarına düzen edecek dev harekatın planlarına nihayet şekli verildi. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) harekatta alacakları görevler en ince ayrıntısına civarindan belirlendi. tertemiz Şafak’ta bulunan habere göre; Harekatı, Zeytin Dalı harekatını yöneten 2. silahlı güç Komutanı Orgeneral İsmail yazi esas buyruk kumanda edecek.

2. silahlı güç Komutanı Orgeneral İsmail yazi Temel

HAREKATTA İLK amaç TÜNELLER

Harekatın evvel hedefi pkk terör örgütü PKK/YPG’nin ABD’li askerlerle birlikte hazırladığı tuzaklar olacak. bulgu uçuşları, sızma ve alan kestirmeleri ile belirlenen, tonlarca patlayıcı ile tuzaklanan tüneller patlatılacak. derhal peşinden da evvelce için stratejik hedefler sema ve karadan yoğun ateş altına alınacak. Hedefler imha edildikten ardindan kara güçlerinin devreye girmesi planlanıyor.

TSK, SINIR TUZAKLARINA KARŞI SEYYAR RAMPALARDAN FAYDALANACAK

sınır hattında kazılan yüzlerce kilometrelik tüneli mayın deposuna çeviren PKK geçiş esnasında yapacağı patlatmalarla dev çukurlar açmayı hedefliyor. TSK, muhtemel sınır tuzaklarına karşı zırhlı geçişini sağlama yerine seyyar rampalardan kullanarak intikalin aksamasını önleyecek.

İsmail yazi Temel’in, 1990’lı senelerde K.Irak’ta, Barzani ve Talabani arasında yaşanan çatışmada Türk askeri olarak elinde Kalaşnikofla çekilen fotoğrafı…

HAREKATTA 17 BİN KİLOMETRE ALAN TEMİZLENECEK

ÖSO ve TSK 10’dan çok noktadan PKK’nın işgalindeki bölgeye girecek. Sınırı, 23 -24 bin kişilik TSK-ÖSO askeri geçecek. Harekatta 17 bin kilometrekare alan temizlenecek. Bilgi sızdırılma ihtimaline karşı harekat planının Suriye içlerindeki bölümü nihayet anne civarindan kimseyle paylaşılmayarak saklı tutulacak.

ÖSO BİRLİKLERİNDEN TAKVİYE GÜÇ YOLA ÇIKTI

neden duyulması vaziyetinde devreye girmek üzere İdlip’teki ÖSO birliklerinden takviye güç yola çıktı. alanda bulunan Suvvar İdlib Grubu Komutanı tertemiz Şafak’a yaptığı İzah da bölgeden 8 ila 15 bin arasında değişen takviye birlik gönderileceğini söyledi.

İLK SAFHA iki AYDA BİTECEK

Batıda Cebel-i Ahlem kisminda başlayıp Resul Ayn’a uzanan 165 kilometrelik cephe koridorunun sınır bölümü PKK menzili dışında mevzilenecek. devinim buyruğu ile birlikte bütün birimler eşzamanlı olarak sıfır Hem de mevzilendirilecek. ÖSO komutanları ve TSK yetkilileri arasındaki toplantıda Fırat’ın doğusuna baz alinarak pkk terör temizliğinin evvel safhasının iki aylık vakit diliminde bitirileceği belirtildi.

SINIR süresince YÜZLERCE EVİ MAYINLADILAR

Tel Abyad Meclis Başkanı Ekrem Dede, güç Mağar’dan Resul Ayn’a uzanan sınır süresince yüzlerce evin mayınlandığını ve Türk askeri ile ÖSO’nun geçişi esnasında patlatılacağını açıkladı. Dede, örgütün hududa paralel tüneller yanında dikey tünellerle de Türkiye’ye geçerek intihar saldırıları yapmayı tasarıladığını söyledi. Fırat Nehri’nin doğusunda yuvalanan pkk terör odaklarına baz alinarak harekat öncesi PKK’lılarla görüşen Pentagon yetkilileri, harekat esnasında güç vaziyette var olan PKK’lıların AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ üslerine sığınabileceğini söyledi. Tel Abyad, Münbiç ve Resulayn’dan kaçan terörstler amaciyla Şeyh Abud, Ayn İsa 93 Tugay, Harab Işık Tel Semin bölgelerindeki AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ üsleri sığınma noktaları olarak belirlendi. Bu üslere sığınan teröristler AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ korumasında karadan ve havadan Rakka ve Kamışlı bölgelerine taşınacak.

HAREKATI ENGELLEMEK İSTEYEN BAE YÖNETİCİLERİ BÖLGEYE HEYET GÖNDERDİ

Öte istikametten harekatı engellemek istek eden Suud ve Birleşik Arap Emirlikleri yöneticileri bölgeye tertemiz tek heyet gönderdi. ABD’li sivil ve askeri yetkililerle birlikte Arap aşiretleri ve PKK elebaşıları ile görüşen Körfez heyeti 3. yollar başlığı altında tertemiz tek metot görüşü alana attı. Haseke, Münbiç, Resulayn, Tel Abyad, Rakka ve Kamışlı hattına Peşmerge milisleri ile birlikte Körfez ülkeleri ve Mısır’dan getirilecek güçlerin yerleştirilmesini müdafaa eden Körfez heyeti, Faruk el Maşi, Muhammed Bennavi ve Ebu Adil adli PKK pkk terör örgütü yöneticileri ile yaptıkları toplantıda bu görüşlerini açıkça dile getirdiler. Heyet Daha önceki SMDK Başkanı Ahmed Carban’ında 3. yollar formülünü desteklediği izahı yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.