MediaMarkt-Teknosa görüşmeleri sona erdi

Sabancı Holding’den KAP’a yapılan açıklamada, Ceconomy ile Teknosa’ya ait stratejik opsiyonların değerlendirilmesi görüşmelerine 19 Ocak’ta başlanıldığı, görüşmelerin 13 Ekim’de ise kesildiği belirtildi.

Sabancı Holding iştiraki Teknosa’da stratejik opsiyonların değerlendirilmesi ile alakalı Ceconomy (MediaMarkt’ın anne şirketi) ile yürütülen görüşmelerin 13 Ekim’de kesildiğini duyurdu.

Almanya merkezli elektronik perakendecisi MediaMarkt’ın anne şirketi konumundaki Ceconomy’nin CFO’su Mark Frese Bir gün evvel yaptığı açıklamada, Teknosa’ya yatırım ile alakalı görüşmelerin askıda olduğunu söylemişti.

13 EKİM’DE SONLANDI

Ceconomy’nin açıklamasının derhal peşinden bu erken Sabancı Holding’den KAP’a yapılan açıklamada, Ceconomy ile Teknosa’ya ait stratejik opsiyonların değerlendirilmesi görüşmelerine 19 Ocak’ta başlanıldığı, görüşmelerin 13 Ekim’de ise kesildiği belirtildi.

Açıklamada, Teknosa’da stratejik opsiyonların gerçekleşip gerçekleşmeyeceği belli olmadığından, yapılacak tek izahın pay değerini etkileyebileceği düşüncesiyle konunun dahada evvelce kamuya açıklanmasının ertelendiği belirtildi.

Reuters’ta 29 Ağustos’ta kaynaklara dayandırılan haberde, Almanya merkezli elektronik perakendecisi MediaMarkt’ın Teknosa paylarini satın alma tasarınını döviz kurlarında nihayet vakitte yaşanan oynaklık hasebiyle askıya aldığı belirtilmişti.

TÜRKİYE’DE 63 MAĞAZA
MediaMarkt, Türkiye

MediaMarkt-Teknosa görüşmeleri sona erdi” için bir yorum

  • Şubat 17, 2020 tarihinde, saat 8:58 pm
    Permalink

    If some one wants to be updated with latest technologies after that he must be pay a
    visit this website and be up to date all the time.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.