Otellerde Boş Yer Kalmadı! Yılbaşında Kuşadası’na Turist Yağacak

Kuşadası, yılbaşında Balkan ülkelerinden gelen turistler ile çevre kent ve ilçelerden istikbal var olan tatilcilerin akınına uğrayacak. Yılbaşı gecesi açık olacak var olan otellerin tamamı doluluk oranlarına ulaştı. Oteller de yılbaşı programları amaciyla bütün hazırlıklarını tamamladı. ama hemide yılbaşı tatilinin kısa olması ayni vakitte da maliyetlerin çok olması hasebiyle otel ve restoranlar, sene düzen ettikleri gala gecesi ve eğlencelerde mahalli sanatçıları seçenek etti. Yılbaşında otel ve restoranlara gidemeyecekler de düşünüldü. Kuşadası Belediyesi tarafından İsmail Cem ve arkadaşlık Meydanı’nda tertemiz Türkü konseri örgütlü edildi. tertemiz seneye girilmesine sayılı günler kala ilçedeki oteller, alışveriş merkezleri ve eğlence mekanları ise rengarenk ışıklandırıldı, yılbaşı ağaçları kurulup, süslendi.

KUŞADASI’NA DAVET

Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Tacettin Özden, türk mali ve yabancı tatilcilerin birlikte tertemiz senesi karşılayacağını belirterek, otellerin Tamamiyle dolduğunu söyledi. Özden, “Yılbaşında, ilçedeki Bir takım oteller Yalnızca Bulgar pazarına hitap ediyor. hemide türk mali hemide yabancı misafirlerimiz Kuşadası’nı dolduracak. Otellerde meşhur sanatçılar yok. Yılbaşı tatili kısa olduğu ve meşhur sanatçılar çok maliyetli getirdiği amaciyla tek gecelik balolarla, iyi orkestralarla iş çözüldü. Kuşadası, İzmir, Aydın, Denizli başta olmak üzere tek çok şehre yakın. Kısa tek tatil amaciyla ahenk gösteren tek merkez. Eğlencesi, gece hayatı ile oldukça hareketli, restorantlar, mekanlar güzel, tarihi ören yerlerine yakın. bütün bunlarla yılbaşı amaciyla ideal tek destinasyon. Dolaysıyla Daha karar vermemiş olanların rezervasyonları denetim ederek Kuşadası’na gelmelerini bekliyoruz” diye konuştu.

‘5 BİN BALKAN TURİST REZERVASYON YAPTIRDI’

özellikle Balkan pazarında mühim tek paya sahip tur operatörü Bülent İlbahar da bu sene başında Kuşadası’na hatri sayilir büyüklükte tek alaka olduğunu söyledi. Otobüsler ile istikbal 5 bin yabancının Kuşadası’nda hareketlilik yaratacağını söyleyen İlbahar, “Yılbaşına, özellikle Balkan ülkelerinden yoğun tek alaka var. dört gün, üç gecelik paketler ile Romanya, Bulgaristan, Makedonya’dan rezervasyon yaptıranların sayısı 5 bine ulaşıyor. Bu gruplar tek çok otelin açılmasına neden oldu. Beş yıldızlı otellerin hepsi dolu. geçen sene bu civarindan alaka yoktu. Gala gecesi dahil fiyatlar, 300- 400 avro arasında değişiyor” dedi.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir