Son dakika: Yoğun kar, don, yağmur, fırtına! Meteoroloji’den her bölgeye ayrı uyarı geldi…

  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
Soğuk sema dalgası yurdu sardı ve tesiri azalsa da kendini göstermeye ayni ritimde devam ediyor. Meteoroloji genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre sema sıcaklıkları düşük izlemeye ayni ritimde devam edecek Bir takım bölgelerimizde yoğun kar görülürken, Bir takım noktaları ise don etkileyecek. Güneydoğu amaciyla ise kuvvetli yağmur ikazı geldi. İşte Meteoroloji tarafından yayınlanan sema vaziyeti tahminleri…

Meteoroloji genel Müdürlüğü sema vaziyetine değin nihayet tahminlerini yayınlandı. Karlı ve soğuk sema dalgasının tesiri tek miktar azalsa da Bir hayli noktada kendini gösterecek. Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan nihayet değerlendirmelere göre; doğu Akdeniz, batı ve doğu Karadeniz, doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya, Sakarya, Ordu, Çankırı, Karaman, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. çoklukla karla karışık yağmur ve kar, Akdeniz kıyıları, doğu Karadeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların; Diyarbakır’da kuvvetli yağmur, Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Muş etraflarında yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Yurdun dahil kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

KAR, YAĞMUR, DON UYARISI!

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; erken saatlerinde Diyarbakır etraflarında kuvvetli yağmur (21-50 kg/m2) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek negatifliklere karşı titiz ve sakinimli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Muş çevreleri ile Diyarbakır’ın şimal ve çok kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek negatifliklere karşı titiz ve sakinimli olunması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI: Zirai faaliyetlerin ayni ritimde devam ettiği Marmara ve Ege Bölgesi kıyı kesimlerinde erken ve gece saatlerinde hafif, dahil kesimlere doğru ise ortada kuvvette zirai don rizikosu bulunduğundan yaşanabilecek negatifliklere karşı titiz ve sakinimli olunması gerekmektedir.

kar yağışı sözcü ile alakalı görsel sonucu

FIRTINA UYARISI GELDİ!

Batı Akdeniz’de rüzgarın bu akşam saatlerinden bu yana şimal ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın cuma bugünü (28/12/2018) erken saatlerinde tesirini kaybetmesi olasılık edilmektedir. Fırtına hasebiyle yaşanabilecek negatifliklere karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların titiz ve sakinimli olmaları gerekmektedir

İL İL sema vaziyeti TAHMİNLERİ

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden ardindan Sakarya çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Bölgenin cenup kesimleri ile Trakya etraflarında buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu

ÇANAKKALE °C, 8°C
Parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELI °C, 6°C
Parçalı bulutlu

EGE
Parçalı ve az bulutlu geçeceği olasılık ediliyor. Bölgenin dahil kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, -2°C
Parçalı bulutlu

IZMIR °C, 9°C
Az bulutlu

MANISA °C, 6°C
Az bulutlu

MUĞLA °C, 7°C
Az bulutlu

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, doğu Akdeniz ile Antalya çevrelerinin yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların; çoklukla yağmur ve sağanak, dahil kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin dahil kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; batı Akdeniz’de şimal yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 11°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, erken saatlerinde hafif sağanak yağışlı

BURDUR °C, -2°C
Parçalı bulutlu

HATAY °C, 10°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Çankırı, Karaman, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin kar yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AKSARAY °C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu

ANKARA °C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu

CANKIRI °C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden ardindan kar yağışlı

ESKISEHIR °C, -1°C
Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve kar; dahil kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin dahil kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BARTIN °C, 3°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden ardindan karla karışık yağmurlu

BOLU °C, -2°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden ardindan kar yağışlı

DÜZCE °C, 2°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden ardindan karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 3°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden ardindan karla karışık yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu, doğu Karadeniz ile silahlı güç çevrelerinin yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, dahil kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin dahil kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AMASYA °C, -1°C
Çok bulutlu

ARTVİN °C, 3°C
Çok bulutlu, kıyı kesimleri yağmurlu, dahil kesimleri kar yağışlı

SAMSUN °C, 5°C
Çok bulutlu

TRABZON °C, 6°C
Çok bulutlu, kıyı kesimleri yağmurlu, dahil kesimleri kar yağışlı

DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların; Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Muş etraflarında yoğun olmak üzere çoklukla kar, Iğdır ve Şırnak çevrelerinin ise karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

ELAZIĞ °C, 3°C
Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ERZURUM °C, 2°C
Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı

IĞDIR °C, 4°C
Çok bulutlu ve karla karışık yağmurlu

KARS °C, -1°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların; erken saatlerinde Diyarbakır etraflarında kuvvetli yağmur ve sağanak, şimal ve çok kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda cenup yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

DIYARBAKIR °C, 6°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, şimal ve çok kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Yağışların; erken saatlerinde mahalli olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GAZIANTEP °C, 7°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

SIIRT °C, 7°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C, 7°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir