Hastanede yangın! Hastalar tahliye edildi

Karaman’da, Sarıveliler hükümet Hastanesi’nin çatı katında kaynak makinasından sıçrayan kıvılcım hasebiyle çıkan yangın, itfaiyenin takriben dört saat civarindan süre gelen yoğun çalışması neticesi denetim altına alındı. Dumandan etkilenen üç kişi ise Ermenek hükümet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Yangın, saat 18.00 sıralarında Sarıveliler hükümet Hastanesi çatısında çıktı. İddiaya göre  çatıdaki tadilat esnasında kaynak makinasından sıçrayan kıvılcımlar hasebiyle çıkan yangın, çatıdaki hararet yalıtım malzemeleri ve rüzgarında tesiriyle büyüdü.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

Çatıyı kaplayan yangını görenlerin ihbarıyla olay adina çok sayıda itfaiye ekibi derhal sevk edilirken, hasta kisi ve çalisan ise  tahliye edildi. Dumandan etkilenen üç kişi de Ermenek hükümet Hastanesi’ne kaldırıldı. takriben dört saat civarindan süre gelen müdahale neticesi yangın denetim altına alınırken, soğutma çalışmalarının sürdüğü belirtildi. Çatının ise Tamamiyle kullanılmaz vaziyete geldiği öğrenildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMAKaraman Valiliği’nin yaptığı açıklamada, yangının müteahhit firma tarafından çatı katında yapılan tadilat esnasında kaynak makinası hasebiyle çıktığını, hasta kisi ve personelin tahliye edildiği, üç kişinin ise dumandan hafif şekilde etkilendiği belirtildi.‘YANGIN denetim ALTINDA’

Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur ise yangının denetim altına alındığını belirterek, ”Devlet Hastanesi’nin çatısında yangın çıktı. 5-6 itfaiye ekibi yangına müdahale etti. Çatıda hararet yatılım malzemelerinin olması, havanın soğuk ve rüzgarlı olması alevlerin yükselmesini sağladı. Şu vakit denetim altında. rastgele tek can kaybı yok. Yalnızca çatı katı yandı ve Tamamiyle kullanılmaz vaziyete geldi” dedi.  DHA

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.