Kazdağları ve Hakkari-Şırnak yolları trafiğe kapandı

Yurdun dört tek yanından gelen kar yağışı haberleri sonrası yollarda var olan araçların da haberleri gelmeye başladı. Balıkesir’in çok kesimleri ve Hakkari-Şırnak bölgelerinde Bir hayli yollar kar ve buzlanma hasebiyle trafiğe kapatıldı.

Öğle saatlerinde başlayan ve akşam saatlerinde tesirini artıran kar yağışı Balıkesir’in Edremit ve Havran kazasi yükseklerinde ve Çanakkale’nin Yenice kazasi Kalkım beldesinde tesirli oluyor.

İHA

Kazdağları – İHA

Kar yüksekliği 15 santimetreye kadara yükselirken Edremit Yenice yolu aşırı kar yağışı ve yolda kayan otomobiller sebebinden trafiğe kapandı. Kalkım beldesi çıkışında yola barikat kuran zaptiye trafik timleri zincir, çekme halatı ve kar lastiği olmayan araçların geçişine destur vermiyor.

İHA

Kazdağları – İHA

Birçok sürücü ise zincir ve kar lastiklerine karşın art dönmeyi seçenek ediyor.

AA

Hakkari-Şırnak – AA

HAKKARİ-ŞIRNAK

Hakkari – Şırnak yolu çığ düşmeleri neticesi ulaşıma kapandı. alanda tesirli yoğun kar yağışı hasebiyle Hakkari-Şırnak kara yolunun 8 ayrı bölgesine çığ düştü.

AA

Hakkari-Şırnak – AA

Karayolları 114. Şube Şefliği karla ugras ekibi, yolun ulaşıma açılması amaciyla çalışmalarını sürdürüyor. 8 iş makinesi ile yürütülen çalışmalarda ekipler, metrelerce yükseklikteki kar yığınlarını temizlemek amaciyla yoğun çalışma yürütüyor.

Kütahya - İHA

Kütahya – İHA

KÜTAHYA

Balıkesir-Kütahya yolunda yoğun kar yağışı hasebiyle ulaşım zorlukla sağlanırken, yolda var olan vatandaşların yardımına belediye ekipleri yetişti.

Gün boyu tesirli var olan kar yağışı akşam saatlerinde de tesirini gösterirken, sema sıcaklığının düşmesi sonrası yollarda da buzlanmalar alana geldi. Balıkesir-Kütahya yolunun Dursunbey çevre yolu kisminda otomobiller kar yağışı nedeni ile zorlukla ilerlerken, zabita ekipleri kar lastiği ve zincir var olmayan araçların geçişine destur vermiyor.

Kütahya - İHA

Kütahya – İHA

Öte istikametten Dursunbey çevre yolunda yolun ortasında var olan ve buzlanma nedeni ile devinim edemeyen asit tırı, Dursunbey Belediyesi ekiplerinin yardımı ile bulunduğu yerden kepçe yardımı ile çıkarıldı. Dursunbey’e Bağlı Kavacık mahallesi kisminda üç semt yolunun kapandığı bildirilirken, Balıkesir-Dursunbey yolunun Karagöz rampası kisminda de yüzlerce aracın yolda kaldığı bildirildi. Ekiplerin yollar açma ve yollar küreme çalışmaları aralıksız sürüyor.

AJANSLAR

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.