Vicdanları Yaralayan Atlı Fayton Taşımacılığı Tamamen Bitecek

Adalar’daki atlı fayton sisteminin yürümediğini söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, “Problem Yalnızca ahır problemi değil. Adalar’daki fayton sistemini değiştirme üstüne çalışıyoruz” dedi.

‘BELEDİYE ÇÖZÜM İÇİN ÇALIŞIYOR’

Adalardaki atlarla alakalı konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Adalar Belediyemiz o problemi çözmemek yerine var gücüyle çalışıyor. Ne yazık ki Büyükşehir Belediyesi yıllardır orada atlar adina elektrikli faytonlar üstüne çalışma yapmasına karşın Katiyen çözüm noktasında muavin olmuyor. bunun benzeri tek mesele olduğu vakit da bizi ilgilendirmez diyor. oysa orada birebir Adalar Belediyemizin bunlarla ilgilenmesi gerekiyor. Ama biz nihayetinde bu mesele Adalar Belediyesinin meselesi demiyoruz, artık. Büyükşehir olarak da gereği neyse yapılacak” diye konuştu.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal

ATLI FAYTON TAŞIMACILIĞINA KÖKTEN ÇÖZÜM

Yanan ahırlarla alakalı düzen etme yapılıp yapılmayacağına ait suali da Cevaplayan reis Uysal, “Ahır düzenlemeye neden yok. Artık bu çağda Adalar’da bunun benzeri tek sistemle, atla faytonlu sistemle hayat yürümüyor. Orada işletmecilerimiz de o manada sıkıntıda. Yazın iki ay çalışan tek sistemle 12 ay o atların bakım imkan ve olasiligi yok. Dolayısıyla o sistemi Tamamiyle değiştirme üstüne baş yoruyoruz. Başka bir deyişle ahırı düzeltme olarak değil, Adalar’daki fayton sistemini düzeltme üzerine. meselesi biz Yalnızca Büyükşehir Belediyesi olarak da altında kalkabilme ihtimalimiz yok. Bakanlık, valilik ve güvenlik olarak hepsi birlikte allahın izniyle bu tek şekilde çözüme kavuşturulmuş olacak” dedi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.