Real Madrid, Brahim Diaz’ı basına tanıttı

Real Madrid Kulübü, tertemiz transferi 19 yaşında olan Brahim Diaz’ı Medyaya tanıttı.

Santiago Bernabeu Stadı’nda yapılan tanıtımda konuşan Diaz, “Hayatımın en mühim günü. Çocukluğumdan beri düşlediğim takımdayım.” dedi.

Manchester City’den ayrılmaya karar verdiğinde Yalnızca Real Madrid’i düşündüğünü belirten Diaz, “Masada üç opsiyon vardı: Real Madrid, Real Madrid ve Real Madrid. Başka hiçbir takıma gitmek istemedim. Zira Real Madrid, tartışmasız, yüzde 100 dünyanın en hatri sayilir büyüklükte kulübü.” şeklinde konuştu.

Tanıtıma annesi, babası ve dört minik kız kardeşi ile gelen İspanyol futbolcu, Real Madrid’de 21 numaralı formayı aldı.

Öte yandan, Real Madrid takimi Başkanı Florentino Perez de Diaz’da olduğu benzeri en kaliteli futbolcuları getirmek amaciyla çalışmaya ayni ritimde devam edeceklerini söyledi. 19 yaşında olan futbolcunun kaliteli, hususi yeteneğe ve sihirli ayaklara sahip olduğunu belirten Perez, Real Madrid’in dünyanın en talepkar kulüplerinden biri olduğunu ve futbolcularından her vakit dahada fazlasını beklediğini vurguladı.

Perez Ayrı olarak Real Madrid takımının güç tek dönemden geçtiğini de belirtti.

Real Madrid La Liga’da sektör bugünü oynanan mücadelede alanında Real Sociedad’a 2-0 yenilmişti.

İngiltere’nin Manchester City Kulübü’nden tasima edilen Diaz, Real Madrid ile 30 Haziran 2025’e civarindan olabilitesi çok sözleşme imzaladı. İspanyol basınına göre Real Madrid bu transferden dolayı Manchester City’ye 17 milyon artı alınacak başarılar ve kişisel performansa göre 7 milyon avro ödeyecek. Diaz’ın başka bir kulübe transferinde ise Manchester City’nin tasima bedelinde yüzde 15’lik hakkı olacak.

Orta alan oyuncusu Diaz, Real Madrid’de sezon başına net 3,5 milyon avro kazanacak.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.