Türk polisinden, Yunanistan’da milyonluk uyuşturucu operasyonu

Türk polisi, Yunan güvenlik güçleriyle birlikte Atina’da uyuşturucu operasyonu düzenledi. Pire Limanı’ndaki operasyonda 23 tonluk Mermi levhalar arasında milyonlarca uyuşturucu hap yakalandı.

Operasyon, İstanbul Narkotik ev Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirildi. İstanbul ve Adana Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerince tek uyuşturucu şebekesine baz alinarak çalışma yaptı. Yapılan çalışmalarda Avrupa’da saglamak edilen uyuşturucu haplarını Hırvatistan ve Yunanistan üzerinden Türkiye’ye getiren tek şebeke yakın takibe alındı.

Türkiye'ye deniz yolu ile getirilmek istenen uyuşturuculara Yunanistan'nın Pire Limanı'nda harekât düzenlendi

Türkiye’ye deniz yolu ile getirilmek istenen uyuşturuculara Yunanistan’nın Pire Limanı’nda harekât düzenlendi

YUNAN MAKAMLARIYLA İLETİŞİME GEÇİLDİ

Şüphelilerin uyuşturucuyu Yunanistan’ndan Türkiye’ye deniz yolu ile getireceğinin anlaşılması üstüne Yunan makamlarıyla iletişime geçti. müsterek harekât kararı alınması üzerine, İstanbul ve Adana narkotik ekipleri Atina’ya gitti. saptanan şüphelilere Pire Limanı’nda harekât düzenlendi. Şüpheliler gözaltına alınırken, çok sayıda uyuşturucu hap ele geçirildi.

İKİ HAFTADA vatan DIŞINDAKİ İKİNCİ OPERASYON

İstanbul Narkotik zabita evvelki haftada Sırbistan – Bulgaristan Sınırı’nda harekât düzenlemişti. Her iki memleket zabita ile müsterek düzen eden baskında çok miktarda uyuşturucu ele geçirildi. Türk Polisi’nin yurtdışındaki evvel narkotik operasyonu olarak kayda geçen baskının derhal peşinden Yunanistan’daki 2. harekât oldu.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir