CHP milletvekilleri Kılıçdaroğlu’nun tazminatları için devrede

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki tazminat davalarında, milletvekilleri olarak ellerini taşın altına soktuklarını belirterek, “Maaşlarımızdan cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı ile alakalı alınacak bütün kararların bedelini ödemeye biz de hazırız.” dedi.

Özkoç, Medyaya kapalı yapılan cumhuriyet milletçe partisi TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Grubunun derhal peşinden gazetecilere açıklamalarda bulundu.

CHP tarihinde belki de evvel kez, kapalı tek grup toplantısının cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı’nın bilgisi dışında yapıldığını işaret eden Özkoç, üç grup başkanvekili olarak tek araya gelip, Bir takım değerlendirmelerde bulunduklarını ve bunu kendisinin aileleriyle paylaşıp, dahada ardindan kamuoyuna aktarmak istediklerini anlattı. Özkoç, aldıkları karardan, hali hazırda Kılıçdaroğlu’nun haberinin olmadığını ifade etti.

“İktidarın baskıcı, zulmedici davranışlarının sürdüğünü” müdafaa eden Özkoç, Kılıçdaroğlu’nun ezilenden, mazlumdan, masumdan yana tavrının sürdüğünü, hiç başını eğmediğini, baskılar rağmende art adım atmadığını, milletin hakkını gasp edenlere karşı ugras verdiğini söyledi. Özkoç, Kılıçdaroğlu’nun, kendisi ile alakalı bugüne civarindan ufacık tek şaibeye rastlanmadığı amaciyla dimdik bu mücadelenin önderliğini sürdürdüğünün altını çizdi.

Özkoç, iktidar mensuplarının, “Acaba bunu nasıl durdurabiliriz, önünü nasıl kesebiliriz, gerçekleri söylemesini nasıl engelleyebiliriz?” diyerek, Kılıçdaroğlu ile alakalı tazminat davaları açtığını öne sürdü. Özkoç, “Tazminat davalarında, bu tazminata karar vermeyen hakimleri, ara ara değiştirerek kendisinin istek ettikleri kararları çıkartıp, cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı’nı ahenk gösteren ücret olarak tek çıkmaz içerisine sokmaya çalışıyorlar. ” dedi.

“EKONOMİK YAPTIRIMLARLA DURDURAMAZSINIZ”

Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki tazminat davalarında, üst mahkemelere müracaat edildiğini ve bu davaların ayni ritimde devam ettiğini hatırladan Özkoç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ama cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanlık koltuğunda oturan tek insanı, netlikle bu yöntemlerle yıldırmanın mümkün olmadığını tarihe not düşmek gerekiyordu. İşte cumhuriyet milletçe partisi milletvekilleri tek araya gelerek not düştüler. Dediler ki; siz bizim liderimizi, CHP’nin genel Başkanı’nı ahenk gösteren ücret yaptırımlarla durduramazsınız, engelleyemezsiniz. Bu tazminat davaları neticelendiğinde veyahut süregelen tazminat davalarıyla alakalı çıkan cezalarda sizin baskınızla çıkan cezalara karşı cumhuriyet milletçe partisi ailesi olarak, biz milletvekilleri elimizi taşın altına sokuyoruz. kendisinin maaşlarımızdan cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı ile alakalı bu erken alınacak bütün kararların bedelini ödemeye biz de hazırız. Zira biz tek tarihin bugünkü temsilcileriyiz. Başka insanlarımızın da haberlerle alakalı yoğun baskısı vardı, ‘katkı gösterelim, biz de elimizi taşın altına sokalım, biz de cumhuriyetin bekçisi, lideriyle alakalı yapmamız gerekeni yapalım’ diyorlardı. Ama öncülük etmek milletvekillerine düşerdi, biz bu kararı aldık. bütün gelirlerimiz gasp edilse de milletin hakkını ve hukukunu savunmaya, liderimizin arkasında olmaya ayni ritimde devam edeceğiz.”

“KEMAL BEY’İN BİLGİSİ DIŞINDA BU KARARI ALDIK”

Grupta alınan bu kararı Kılıçdaroğlu’nun onay etmemesi halindeki tutumlarının sorulması üstüne ise Engin Özkoç, “Bu Kemal Bey’in takdirine bıraktığımız tek karar değildir. bu sebeple Kemal Bey’in bilgisi dışında bu kararı aldık. Kemal Bey, CHP’nin genel Başkanı’dır. ama CHP, demokrasiyle kararlarını alır. Biz kendisinin kararlarımızı bu mücadelede önümüze çıkartılan engelleri yıkmak amaciyla alıyoruz. Bu Yalnızca Kemal Bey’in kişisel mevzusu değildir, CHP’nin onur meselesidir. Biz bu onur meselesinin bekçileriyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

 

CHP milletvekilleri Kılıçdaroğlu’nun tazminatları için devrede” için 16 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.