İGDAŞ’tan İstanbul için çok önemli uyarı!

  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
İGDAŞ, İstanbul’da kuvvetli lodosun tesirli olacağını ve rüzgarın tesiri ile oluşabilecek baca gazı zehirlenmelerine karşı bacalı doğalgaz cihazı kullanıcılarının, cihazlarını kullanırken titiz olmaları gerektiği uyarısında bulundu.

İGDAŞ’tan vatandaşlar amaciyla yapılan uyarıda;

“Meteoroloji genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre bu erken sabah saatlerinden bu yana İstanbul genelinde kuvvetli lodos tesirli olmaktadır. Rüzgarın Cumartesi gününe civarindan tesirini dahada da artırarak kuvvetli, kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir.

Rüzgarın tesiri ile oluşabilecek karbonmonoksit (baca gazı) zehirlenmelerine karşı bacalı doğalgaz cihazı kullanıcılarının, cihazlarını kullanırken titiz olmaları gerekmektedir. Bacaların sızdırmazlığı ve çekişi netlikle denetim ettirilmelidir.

Ayrıca doğalgaz kullanıcılarının kombi, soba, şofben benzeri yakıcı cihazların bulunduğu mekânda yatmamaları da önem istek etmektedir. Cihazların bulunduğu mekândaki sema alışverişini sağlayan menfezlerin de netlikle kapatılmaması gerekmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.