Hüseyin Eroğlu: 26 puanın üzerine en az 35 puan daha koymalıyız

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altınordu’da teknik patron Hüseyin Eroğlu, 9 vakit süre gelen Antalya kampının derhal peşinden değerlendirmelerde bulundu. Ligin 2. yarısının çok Yorucu geçeceğini belirten deneyimli çalıştırıcı, “İlk yarıdaki 11 maçlık yenilmezlik serisi bizi evvel 6 yarışının içinde tuttu, ama yetmez. Ligin 2. yarısında dahada motive ve kadrosunu güçlendiren rakiplerle, ağır alan ve atmosfer şartlarıyla ugras edeceğiz. Lig şimdi başlıyor ve biz kazandığımız 26 puanın üstüne asgari 35 nokta dahada koymalıyız” dedi.

Hazırlıkların oldukça randımanlı gittiğini laf eden Eroğlu, “Süper Lig takımları Erzurumspor ve Konyaspor’a karşı yaptığımız maçlar, skordan çok oyun sistemimizi yerleştirmemiz açısından önemliydi. İki mücadelede da değişik kadrolarla ve oyunun farkı yönlerine ağırlık vererek oynadık. Kağıt üzerinde planladığımız her şeyin sahada doğru tek şekilde uygulamasını yaptık. Herkesin hırs, motivasyon ve hedefe odaklanışının üst seviyede olduğunu gözlemledik” diye konuştu.

Sakat futbolcuların nihayet vaziyetini değerlendiren Hüseyin Eroğlu, “Altay maçında sakatlanan Serdar hazır durumda. Enes ise çok uzunca süre gelen sakatlığını arkada bıraktı. Ali Mert ve Kemal de hızla iyileşiyor. İkinci yarıda bu dört oyuncunun aramıza katılacak olması takıma müspet yansıyacak. Antalya kampı herkesin formunun yükselmesini sağladı. İkinci yarıya tam istediğimiz motivasyonla giriyoruz” yorumu yaptı.

A takıma yükselen Kadir Yurttadur ve Muhammet Taha Tepe’ye ayrı tek paragraf açan Eroğlu, “A takım ile idmana çıkmak ile kampa katılıp mücadele oynamak değişik şeyler. İkisi de bunu yaşadı. Giderek tempomuza ayak uyduracaklar. Bizim amaciyla verdikleri sinyaller ve ahenk çok önemli. İki gencimiz de bu sınavı geçti. Futbol bunun benzeri tek oyun, her biri başka oyuncuların yukarıya çıkmasını beklerken aradan biri fırsatı değerlendirir ve hayatı değişir. Her toy işte bunu iyi gözlemlemeli” cümlelerini kurdu. 

ALİCAN GELİŞİME AÇIK

Altınordu’da teknik patronu Hüseyin Eroğlu, ara tasima döneminde Süper Lig öncüsü Medipol Başakşehir’e tek milyon avro bonservisle satılan ortada alan oyuncusu Alican Özfesli’ye övgüler yağdırdı. Alican’ın istikbal sezondan bu yana Başakşehir’de takim formasi şansı bulacağını belirten Eroğlu, “Alican becerili ve gelişime açık tek futbolcu. Çağlar, Cengiz, barış ve Berke’den ardindan Alican’ı da Türk futboluna kazandırdık. Gençlerimiz sisteme uydukları sürece Altınordu bacasız tek fabrika benzeri çalışacak. Şu anda resmi öneri alan oyuncularımız da var ve sezonun sonuna doğru mühim sürprizler yaşanabilir” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir