Soma’da maden kazası: 1 ölü 1 yaralı

  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
Manisa’nın Soma ilçesindeki, hususi yeralti maden şirketine ait kömür ocağında, kamalama çalışması esnasında üstüne tas parçası düşmesi neticesi yaralanan iki işçiden Emin Karaçam (45) kaldırıldığı hastanede hayatını yitirdi. Sağ bacağı kırılan başka işçi Ramazan Cun (40) ise tedaviye alındı.

Olay, Soma’nın Eynez Mevkisi’nde alana geldi. Bölgede faaliyet gösteren özel yeralti maden şirketine ait kömür ocağında kamalama çalışması yapan iki işçinin üstüne tas parçası düştü. alana gelen iş kazasında Emin Karaçam ve Ramazan Cun yaralandı. iki işçi, ihbar üstüne olay adina gelen sağlık ekiplerini evvel müdahelesinin derhal peşinden Soma hükümet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Emin Karaçam (45) kaldırıldığı hastanede hayatını yitirdi

Emin Karaçam (45) kaldırıldığı hastanede hayatını yitirdi.

Ağır yaralı olan, evli ve iki bebek babası Emin Karaçam, bütün müdahalelere karşın hayatını kaybetti. Evli ve tek bebek babası var olan Ramazan Cun’un ise sağ bacağının kırıldığı belirlendi.

MADEN ŞİRKETİNDEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili, madeni işleten şirket tarafından yazılı İzah yapıldı. izahta şu ifadeler kullanıldı:

“Şirketimizin Eynez Bölgesi’nde etkinlik gösteren yeraltı kömür ocağında, bugün, alana gelen elim kazada çalışma arkadaşımız Emin Karaçam hakkın rahmetine kavuşmuştur. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve mesai arkadaşlarına sabır dileriz. Hepimizin başı sağ olsun. Şirketimiz serisinin ve sevenlerinin yanında olacaktır. Yaşanan elim talihsiz kaza neticesi olay adli mercilere intikal etmiş olup tahkikat ayni ritimde devam etmektedir. Ayrı olarak şirketimiz İş sıhhati ve Güvenliği Birimi tarafından da çok yönlü ve ayrıntılı tek şekilde analiz yapılmaktadır.”

Manisa Valiliği’nden yapılan yazılı izahta ise madende 1 kişinin öldüğü, tek kişinin de yaralandığı iş kazası ile alakalı tahkikat başlatıldığı bildirildi. DHA

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.