Taha Akgül: “Ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim”

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzen eden ülkemiz Büyükler hür Güreş Şampiyonası, Çorum’da ayni ritimde devam ediyor.

Türkiye Büyükler hür Güreş Şampiyonası müsabakaları 15 Temmuz Spor Salonu’nda yapıldı. 45 ilden 600 sporcunun katıldığı şampiyonada müsabakalar hatri sayilir büyüklükte çekişme ve coskuyla oyun alani/sahne oldu. Yarın bitecek şampiyonada bu erken final müsabakaları oynanırken, güreşseverler Taha Akgül ve Fatih Erdin’in ugras ettiği müsabakaları yakından takip etti.

ADEM VARLIK: “BÜTÜN HEDEFİMİZ 2020 TOKYO OLİMPİYATLARI’NA TAM KADRO GİDEBİLMEK”

Şampiyona ile alakalı değerlendirmeler bulunan ülkemiz Güreş Federasyonu ulusal Takımlar Koordinatörü Adem Varlık, “Geçen hafta içi ve hafta nihayetinde Bursa ve Yalova’da ülkemiz şampiyonamız vardı. Bursa’da Grekoromen ülkemiz Şampiyonası’nı tamamladık. derhal peşinden Kadınlar ülkemiz Şampiyonası’nı Yalova’da yaptık. Çorum’da ise hür Stil ülkemiz Şampiyonası’nı gerçekleştiriyoruz. bütün bunlar 2020 Tokyo Olimpiyatları hazırlıkları içinde mühim organizasyonlar” dedi.

Varlık sözlerini şöyle sürdürdü: “2019 yılı, Tokyo Olimpiyatları amaciyla vize ve kota senesi. Kazakistan’da yapılacak hayat Şampiyonası’nda bütün ülkeler olimpiyat amaciyla kota almaya çalışacaklar. Bizim de hedefimiz orası. 2019 senesi içinde allahın izniyle sporcularımızla maksimum alanda kota almak amaciyla ugras vereceğiz. bütün hedefimiz 2020 Tokyo Olimpiyatları’na tam kadro gidebilmek. Zira artık Türk güreşi halkın gönlünde tek efsane. İşte bu efsanenin art dönüşü 2015’de Amerika’da başladı. İnşallah Tokyo’da da 52 sene değil, belki de 60 sene aradan ardindan en hatri sayilir büyüklükte başarıya erişmek istiyoruz.”

MEHMET GENÇ: “BAŞARILARIMIZI SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ”

Ankara ASKİ Spor takimi Başkanı Mehmet toy ise organizasyondaki hedeflerinin hemide ferdi ayni vakitte da takım olarak şampiyonluk ele geçirmek olduğunu söyleyerek, “Olimpiyat şampiyonumuz, takım kaptanımız Taha Akgül de burada güreşiyor. Hedefimiz takım olarak ülkemiz şampiyonu olmak. ASKİ Spor takimi olarak Bir hayli sporcumuz bugüne civarindan hatri sayilir büyüklükte başarılara imzasini attı, bundan ardindan da atmayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

TAHA AKGÜL: “ÜLKEMİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM”

Ankara ASKİ Spor’un güreşçisi olimpiyat şampiyonu Taha Akgül ise “Burada kulübüm yerine ugras ediyorum. toy sporcu arkadaşlarım var. Onlara karşı ugras veriyorum. Önümüzdeki hafta beynelmilel tek turnuvamız var. Onun döneminden evvel burada güreşmem çok iyi olacak. mükemmel tek idman olacak. İnşallah burada güreşip, oradaki turnuvada ülkemi en iyi şekilde temsil edip birinci olmak istiyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir