Zarrab’dan Rüşvet Aldığını Kabul Eden Gardiyan, 3 Yıl Hapse Çarptırıldı

ABD’deki İran yaptırımları davasında hakkındaki suçlamaları onay edip savcılıkla iş birliğine giden Reza Zarrab’ın rüşvet verdiği gardiyan Victor Casado üç sene mapus cezasına çarptırıldı. Ayrı olarak Casado, rüşvet olarak onay ettiği parayı art ödeyecek.

GARDİYAN CASADO’YA üç YIL HAPİS CEZASI

Davanın yargıcı Richard Sullivan, kuruma ve bütün haklar sistemine “saldırı” olarak nitelendirdiği rüşvet suçunun kamuoyu, Cezaevi çalışanları ve cezalilar tarafından ciddiyetinin anlaşılması gerektiğini belirterek, gardiyan Casado’ya üç sene mapus cezası verilmesine hükmetti.

Reza Zarrab

RÜŞVET OLARAK ALDIĞI 26 BİN 500 DOLARIN İADESİNİ İSTENDİ

hakim Sullivan, Casado’dan Ayrı olarak rüşvet olarak aldığı 26 bin 500 doları art iade etmesini istedi. Gardiyan Victor Casado dahada evvel “rüşvet almadığı” istikametindeki ifadesini değiştirerek hakkındaki suçlamaları onay etmişti.

CEP TELEFONU VE içki KARŞILIĞINDA RÜŞVET VERDİĞİ alana ÇIKMIŞTI

Reza Zarrab’ın duruşmalar esnasında yakalanmis bulunduğu cezaevindeki tek gardiyana, gsm telefonu ve içki karşılığında Türk avukatı aracılığıyla rüşvet verdiği alana çıkmıştı.

ZARRAB, MART 2016’DA ABD’DE TUTUKLANMIŞTI

İran’a baz alinarak yaptırımları delme, banka dolandırıcılığı ve kara kazanç aklama benzeri suçlar atfedilen Zarrab, Mart 2016’da ABD’de tutuklanmıştı. Davanın başlamasına kısa tek vakit kala ise Sarraf kendisine yöneltilen suçlamaları onay etmiş ve savcılıkla iş birliğine gitmişti.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.