Trump: Suriye’de Kürtleri Vurursa, Türkiye’yi Ekonomik Yıkıma Uğratırız

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump’tan Türkiye’ye karşı küstah tek tehdit geldi. Trump, Türkiye’nin Suriye’de Kürtleri vurması durumunda, Türkiye’yi ahenk gösteren ücret yıkıma uğratacaklarını söyledi.

“KÜRTLERİ VURURSA, TÜRKİYE’Yİ EKONOMİK YIKIMA UĞRATIRIZ”

Trump, “Türkiye’nin Suriye’de Kürtleri vurması durumunda, Türkiye’yi ahenk gösteren ücret yıkıma uğratacaklarını ve alanda 20 millik (32 kilometre) tek emniyetli bölge oluşturacaklarını söyledi. Trump, aynı zamanda Kürtler’in de Türkiye’yi kiskirtma etmesini istemediklerini söyledi.

“ÇOK kati ŞEKİLDE VURUYORUZ”

Twitter’da açıklamalarda bulunan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı “Suriye’den çok geç kalmış çekilmeye başlarken, DEAŞ’ın bölgesel halifeliğinden geriye var olan çok az şeyi de, tek çok istikametten kati tek şekilde vuruyoruz. tekrar toparlanırlarsa, yakındaki var üslerimizden tekrar saldıracağız.” ifadelerini kullandı.

KÜSTAHÇA İFADELERE YER VERDİ

Trump, “Kürtler’i vurmaları seklinde Türkiye’yi ahenk gösteren ücret açıdan çökerteceğiz. 20 millik tek emniyetli bölge yaratacağız ve aynı şekilde Kürtler’in Türkiye’yi kiskirtma etmesini istemiyoruz. ABD’nin uzunca vadeli Suriye’de DEAŞ’ı yok etmesi politikasından en çok faydalananlar Rusya, İran ve Suriye oldu. Biz de yarar sağladık ama askerlerimizi Haneye getirmenin vakiti geldi. Sonu gelmeyen savaşları durdurun.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.