Karaya oturan gemide nefes kesen kurtarma operasyonu

Mersin’de Bir gün evvel tesirli var olan fırtına dolayısıyla karaya oturan ticari gemideki iki kişi, helikopterle yapılan kurtarma operasyonuyla kurtarıldı. Genelkurmay Başkanlığına bağlı askeri helikopter gemi üzerinde sabit durarak, tek asker halatla aşağı inip sırayla iki kişiyi kurtardı. nefes kesen harekât sonrası kurtarılan iki kişinin, sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Dün öğleden ardindan Şehirde tesirli var olan fırına Bir hayli ağacı, çatıyı yerinden sökerken, denizde bulunan tekneler ve gemilerde güç anlar yaşadı. takriben tek sene evvel Mersin Limanı’na hayvan getirdiği öğrenilen ‘Wardeh’ adli ticari gemi, şiddetli fırtına dolayısıyla sürüklenerek karaya oturdu. Atatürk Parkı içerisindeki Daha önceki lunapark arkasında 500 metre mesafede karaya oturan gemiyle alakalı kıyı Güvenlik ekipleri de dünden beri önlem aldı. Gemide haciz işlemlerinden dolayı bulunan iki kişi ise kurtarılmayı bekledi.

resim2_7187442 resim3_7187441 resim4_7187437 resim5_7187431

Gemide bulunan iki kişi amaciyla bu erken nefes kesen kurtarma operasyonu yapıldı. genel Kurmay Başkanlığına bağlı skorsky helikopteri erken saatlerinde Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı’na indi. tek vakit burada bekleyen helikopter, derhal peşinden geminin üzerinden tek tur atarak, operasyonun yapacağı yerde durdu. Geminin tam ortasında durarak, yakın tek noktaya civarindan inen helikopterden tek asker, halat yardımıyla aşağı indi. Burada sırayla iki kişiyi kendine bağlayan asker, meselesiz tek şekilde helikoptere çekti. Sıkıntısız tek şekilde helikoptere alınan iki kişi, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı’na bırakıldı. sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenin iki kişi, önlem amaçla hastaneye götürüldü.

Öte yandan, geminin ise sema koşulları düzelene civarindan bulunduğu alanda kalacağı, dahada ardindan çalışma yapılacağı öğrenildi.

İHA

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.