Bedelli askerlik için kredi çeken vatandaş ne kadar ödeyecek?

Çok sayıda kişinin beklediği bedelli askerliğe değin detaylar belli oldu. Bedelli askerlik ücreti bu erken itibariyle 31 bin 343 Lira olacak ve her 6 ayda bu ücret artacak. vatan dışı dövizli askerlik bedeli ise bugünkü kurla 5 bin 113 euro. Peki bu parayı kredi çekerek ödemek istek eden yurttaş ne civarindan kazanç ödeyecek? Sozcu.com.tr olarak iki hususi banka,2 halk bankasından kredi fiyatlandırmasını çıkardık. İşte dört bankanın kredi tediye tablosu…

Son günlerde sık sık gündeme gelen “yeni askerlik sistemi” ve “bedelli askerlik” ile alakalı İzah en resmi ağızdan yapıldı. ulusal müdafaa Bakanı Hulusi Akar tertemiz askerlik sistemine değin mühim teferruatları açıkladı.

Hulusi Akar’ın açıklamasına göre için erbaş ve erler, hemide bedelliler tek ay eğitim yapacaklar. tek ay esas eğitime müteakip başka lise mezunu ve altı var olan gençlerimiz 5 ay dahada kıtalarda görev yapacak; toplaminda 6 ay. Bu 6 ay bittikten ardindan erlere soracağız, kalmak arzu eder misiniz? tek bir ay ve 5 ayda Yalnızca harçlık alacaklar. 6 ay bittikten ardindan istekli oldukları halde imtihan veyahut yeteneklere sahip oldukları halde 6 aylık sözleşme yapılacak. Maaşlı süre 6 ay bittikten ardindan tekrar komutanları orada değerlendirmelerde, bu toy başarılı olduğu halde sözleşmeli er / şuurlu erbaş olabilecek.

 

Çıkarılan nihayet bedelli askerlik yasasında ücret 15 bin Lira olarak belirlenmişti. Bedelli askerlikten faydalanan adaylara 21 vakit esas askerlik eğitimi veriliyor.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir