Öğrencisini Döverken Kameraya Yakalanan Öğretmene Velilerden Destek

Bolu’da Cumhuriyet İlkokulu’nda, tahtaya kaldırdığı 2’nci derslik talebesinin kulağını çekip, tokat attığı anların görüntüleriyle haberlere mevzu var olan öğretmen G.Y. hakkında, yönetimsel tahkikat sürerken, 20 veli imzasini toplayarak öğretmene destek verdi.

Bolu Sümer Mahallesi’nde bulunan Cumhuriyet İlkokulu’nda derslik öğretmeni G.Y., geçtiğimiz hafta 2’nci sınıfa ders verdiği sırada tek öğrenciyi tahtaya kaldırdı. G.Y., akıllı tahtanın önünde kulağını çektiği talebeden sayı saymasını isteyip, “Vallahi döverim” dedi. G.Y., dahada ardindan çocuğa tokat attı. Bu anlar ise öğretmenin sınıfta konuk olarak bulunan Daha önceki öğrencisi tarafından gsm telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntüler, haberlere mevzu oldu, G.Y. ile alakalı yönetimsel tahkikat başlatıldı.

AİLE ŞİKAYETÇİ OLMAMIŞTI

Çıkan haberlerin derhal peşinden Bolu güvenlik Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü de çocuğun babası H.E.’yi emniyete çağrı etti. Baba H.E. emniyetteki ifadesinde öğretmenden şikayetçi olmadığını söyledi. H.E.’nin, öğretmen ile görüştüğünü kendisinden özür dilediğini ve olayı aralarında hallettiklerini söylediği öğrenildi. İfade amaciyla çağrılan G.Y. de olay hasebiyle çok üzgün olduğunu ve tek anlık boşlukta alana geldiğini söyledi.

20 VELİDEN DESTEK İMZASI

G.Y. ile alakalı yönetimsel tahkikat sürerken, sınıfta eğitim gören çocuklardan 20’sinin velisi öğretmenin okulda eğitime ayni ritimde devam etmesini isteyerek Bolu Valiliği’ne arzuhal verdi. Dilekçede, “Çocuğum Cumhuriyet İlköğretim Okulu 2/D sınıfında öğretmen G.Y.’den eğitim görmektedir. nihayet vakitlerde öğretmenimiz G.Y. ile alakalı medya ve yasamsal medyada çıkan haberlerin abartılarak değişik yerlere çekildiğini üzülerek görmekteyim. ama bendeniz öğretmenimizin neden çocuğuma verdiği eğitimden gerekse derslik içerisindeki davranışlarından memnunum. Gereğini saygılarımla istek ederim” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.