İYİ Parti 39 ilçede ‘demokrasi çadırı’ kuracak

23 Haziran’da yapılacak var olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine İYİ Parti, ‘demokrasi çadırıyla’ katkı sunacak. T24’de bulunan habere göre İYİ Parti Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partinin İstanbul hazırlıklarını anlattı.

“İSTANBUL’DAKİ SÜRECİ ANLATACAĞIZ”

İstanbul seçimlerine çalışmaya başladıklarını belirten Ağıralioğlu, “Demokrasi kesintiye uğradığı amaciyla hassaslik göstereceğimiz tek mevzu demokrasiyi memlekette siyasi idarenin ümidi olmaktan çıkarmayacak milletin sandığı küsmesinin önüne geçecek tek çalışma yapacağız. İstanbul’un bütün ilçelerine ‘Demokrasi çadırları’ kuracağız. Çadırlara gelen vatandaşlara İstanbul’daki zamani anlatacağız. Demokrasinin tıkanıklığından kimlerin nasıl zarar göreceğini anlatacağız. İstanbul seçimleriyle Yalnızca tek seçimi yinelemedik aslında. Ekonominin kırılgan tek döneminde İstanbul seçimlerinin açıklama edemeyecekleri tek hukuksuzluk yenilenmesi Türk ekonomisine ağır tek yük haline geldi” dedi.

EKONOMİDE CİDDİ meseleler VAR

Meclis’in ani çok aydır çalışmadığını belirten Ağıralioğlu, “Türkiye’de ani çok aydır Zati Meclis’te çalışamıyoruz şimdi de 23 Haziran’a civarindan tam randımanlı çalışamaz vaziyete geçecek. Ekonominin her vakit tertemiz tek perişan haberle yüreği ağzına istikbal durumda. Kefen parasıyla seçime gidiyoruz benzeri tek algı var. Şu anda Türk ekonomisini bu civarindan kırılgan olduğu tek yerde bendeniz seçimi kaybettim tekrar tek seçenek yapalım hevesinin maliyetlerini ödüyoruz. O nedenle milletimize anlatacağız. Türkiye’de ekonomimin düze çıkmasının yolu da demokrasini şakır şakır çalışıyor olmasıdır. Demokrasiye kesintiye uğrarsa bu memlekette Yalnızca seçilmekle temsil imkanı sınırlı vaziyete gelmiyor. Ekonomide ağırbaşlı sıkıntıya düşüyor. Önce bunun için vurgu yapalım diye İstanbul’un bütün ilçelerinde meydanlarında ‘demokrasi çadırı’ kuracağız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir