Ramazan Bayramı Nedeniyle Otobüs Firmalarına Ek Sefer İzni Verildi

Şehirler arası sefer yapan otobüs firmalarının Ramazan Bayramı tatili süresince yapacağı ek seferler amaciyla destur süresi 30 Mayıs’ta başlayacak, 11 Haziran’da bitecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yolu düzen etme genel Müdürlüğünce yayımlanan genelgede, Ramazan Bayramı tatili süresince yolcu potansiyelinin mühim ölçüde artmasının beklendiği ifade edilerek, vatandaşların şehirler arası yolcu isteginin var tarifeli yolcu taşıması yapan otobüslerin kapasitesiyle karşılanmasının güç olacağı bildirildi. Bu doğrultuda, şehirler arası sefer yapan otobüs firmalarının Ramazan Bayramı tatili süresince ek seferler düzenlemesine destur verildi.

30 MAYIS’TA BAŞLAYACAK

Otobüsler amaciyla ek sefer desturu 30 Mayıs’ta başlayacak. B1 ve D1 görev dokümanı sahibi firmalar, vakit tarifesine bağlı olmadan B2 ve D2 görev belgeli 25 ve üstü yer kapasitesine sahip araçları 11 Haziran’a civarindan kullanabilecek. yolu ulaştırma hizmetlerinde rastgele tek aksamaya alan verilmemesi amaçlanan düzenlemeyle vatandaşların mağdur olmasının önüne geçilecek.

BİLDİRİM ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ

Öte yandan, firmalara, tarifeli yolcu taşımacılığı hat listesinin dışına çıkmamaları, ücret tarifelerine uymaları, taşımalardaki sorumluluğu üstlenmeleri ve taşıma faaliyetlerine ait Ulaştırma Elektronik Takip ve denetim Sistemi’ne bildirimde bulunmaları zorunluluğu getirildi.

B2 görev dokümanı “uluslararası tarifesiz”, D2 dokümanı de “yurt içi tarifesiz” otobüs seferlerine çıkacaklara veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.