Ekrem İmamoğlu, ilk Meclis toplantısını ne zaman yapacağını açıkladı

TÜSİAD heyeti, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na kutlama ziyaretinde bulundu. müzakere sonrası İzah yapan İmamoğlu, “İlk Meclis suanki pazartesi. 39 belediye başkanıyla tek iş birliği toplantısı yapacağız. Davetlerimizi yaptık. bunun benzeri tek vakit geçeceğini belirtmek isterim” dedi.
Ekrem İmamoğlu, yönetim heyeti Başkanı Simone Kaslowski, reis Yardımcıları Murat Özyeğin ve Bahadır Balkır ile genel Sekreteri Bahadır Kaleağası’ndan oluşan TÜSİAD heyetini, makamında ağırladı. Medyaya kapalı gerçekleşen tek saatlik müzakereden ardindan TÜSİAD Başkanı Kaslowski ve İmamoğlu, gazetecilere izahta yaptı.

KASLOWSKİ: İSTANBUL’UN KALKINMASINDA oyun ALMAK İSTİYORUZ

TÜSİAD heyeti olarak tertemiz seçilen belediye başkanına kutlama ziyaretinde bulunduklarını belirten Kaslowski, İstanbul’un kültürel kalıt ve ahenk gösteren ücret açıdan fevkalade mühim tek yere sahip olduğunu söyledi.

Kaslowski, İstanbul’un ülkemiz ekonomisinin üçte birinden fazlasını temsil ettiğini belirterek, “Dolayısıyla Türkiye’nin kalkınmasında çok mühim tek yeri var. Biz de TÜSİAD olarak çalışma gruplarımızla ve bütün gönüllü arkadaşlarımızla birlikte İstanbul’un kalkınmasında yer almak istiyoruz. Önümüzdeki dönemde Sayın Başkanımızın da alana koymuş olduğu şeffaf yönetim tarzıyla kurumsallaşmaya baz alinarak var olan adımlarının da memleket kalkınmasında çok mühim tek oyun oynayacağından şüphemiz yok. Başkanımıza hayırlı olsun.” dedi.

İMAMOĞLU: HER müessesenin DESTEK VERMESİNİ İSTİYORUZ

İmamoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bize hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Kendilerine teşekkür ediyorum. İstanbul’un bu süreçteki tanımımızla en mühim karakterinin her alanda seferberlik olduğunu düşünüyoruz. Bu manada bize her kurumun, her birimin en üst seviyede destek vermesini istiyor ve diliyoruz.” diye konuştu.

“TÜSİAD’IN VERİ TABANINDAN FAYDALANMAK İSTİYORUZ”

İstanbul’da iş alemi, inanç dünyasıyla hiçbir kişiyi dışarıda bırakmadan kapsayıcı tek anlayışla devinim ederek tek iş birliği sürecini başlatacaklarını belirten İmamoğlu, şunları kaydetti:

“Bu müsterek  us masasına Sahiden derin kabiliyetleri olan, aynı zamanda çok ağırbaşlı hazırlıkları olan, yasamsal siyasetler açısından duygulu oldukları alanda çok hususi hazırlıkları var olan TÜSİAD’ın veri tabanından faydalanmak istiyoruz. Bunları ilerleyen günlerde ortak çalışma ortamlarında tekrar toplumun ve medya mensuplarının huzurunda yapacağız. Bu Yalnızca TÜSİAD ile değil, Bir hayli kuruluş ile olacak. Bizim amaciyla hiç kimsenin birbirinden farkı yok ve herkesin İstanbul’a yarar vermesi çabası içerisindeyiz. İstanbul amaciyla hep birlikte çalışmamız gerektiğinin farkındayız.”

İLK MECLİS PAZARTESİ GÜNÜ

Ekrem İmamoğlu, dahada ardindan gazetecilerin suallerini cevapladı. tek Sual üstüne 8 Temmuz Pazartesi bugünü yapılacak Meclis toplantısına başkanlık yapacağını ve yürütülen faaliyetlerin canlı olarak yayımlanacağını belirterek, şunları aktardı:

“Öncelik evvel Meclis suanki pazartesi. 39 belediye başkanıyla tek iş birliği toplantısı yapacağız. Davetlerimizi yaptık. bunun benzeri tek vakit geçeceğini belirtmek isterim. Toplumun ihtiyaçları ve insanların bize ilettiği sorunların çözümüyle alakalı maddelerimiz olacak. elbette ekonomiyi konuşacağız. Gündemimiz oldukça yoğun. bendeniz Meclis’e eşlik edeceğim. Bu süreçte mümkün olduğu civarindan Meclis’te olmak ile alakalı tek kararlılığım var. Zira istediğimiz ve dilediğimiz dilin Meclis’te oturmasını istiyoruz. dahada evvelki uygulamalarımızda olduğu benzeri aynı şeffaflıkla duyuracağız.”

İGDAŞ genel MÜDÜRLÜĞÜNE ATAMA

“İGDAŞ genel Müdürlüğüne tek atama yaptınız mı?” sualine İmamoğlu şöyle cevap verdi:

“Yok. Şu anda iştiraklerle alakalı rastgele tek atama yok. Zati oralarda genel heyet süreçleri var. genel heyet süreçleriyle alakalı çağrımız var. genel kurullar olduğu vakit Zati Medyaya düşer. Şu anda hiçbir atamamız yok. Yalnızca İGDAŞ değil, hiçbir iştirakte atamamız yok.”

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir