Ünlü iş adamı Cemalettin Sarar ve eşini döverek evini soyan 6 kişi Türkiye’ye teslim edildi!

Eskişehirli iş insanı Cemalettin Sarar ve eşini yaralama ederek haneden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla Bulgaristan hududunda gözaltına alınan 6 şüpheli, Eskişehir’deki sağlık kontrollerinin derhal peşinden İl güvenlik Müdürlüğüne götürüldü. Sarar Şirketler Grubu yönetim heyeti Başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar’ı Eskişehir’deki hanelerinde yaralama ederek, Hanedeki kati kasayı soyan 6 kişi Bulgaristan’da gözaltına alınmıştı. İçişleri Bakanlığı yanı sıra hak Bakanlığı ve güvenlik genel Müdürlüğü İnterpol ev Başkanlığı’nın devreye girmesiyle olaydan kısa süre ardindan Bulgaristan’da yakalanan 4’ü kadın 6 şüphelinin, Türkiye’ye art iade işlemleri tamamlandı.

“47 GÜN ardindan ZANLILAR tekrar ESKİŞEHİR’DE”

Lubimets (Habibçeova) şehrinde yakalanmis bulunan zanlılar, Bulgar polisince Kapıkule sınır Kapısı’nda Edirne ve Eskişehir güvenlik Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Şüpheliler, Edirne Sultan 1. Murat hükümet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten ardindan yolu ile Eskişehir’e gönderildi. Akşam saat 22.00’da Eskişehir’e gelen şüpheliler Yunus buyruğa hükümet Hastanesindeki sağlık kontrollerinin derhal peşinden sorgulanmak üzere İl güvenlik Müdürlüğüne götürüldü. Burada yapılacak sorgulamaların akabinde şüphelilerin adliyeye derhal sevk edileceği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Öte istikametten 18 Mayıs gecesi yaşanan olayda Sümer Mahallesi’ndeki Sarar çiftinin yaşadığı Haneye giren maskeli ve silahlı kişiler, Sarar Şirketler Grubu yönetim heyeti Başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar çiftinin el ve ayaklarını bağlandı. Kendilerinden çok miktarda kazanç istenen çift, rakamın kendilerinde olmadığı yanıtı üstüne soyguncular tarafından evvel yaralama edildi. Kasanın anahtarını soran soyguncular, aldıkları cevap üstüne tekrar çifti yaralama etti. Kasanın anahtarını alan zanlılar, içinde bulunan yüklü miktarda ziynet eşyası ve dövizleri alarak haneden kaçtı. Olayın derhal peşinden Eskişehir güvenlik Müdürlüğü tarafından Sarar çiftinin tutuklu alınmaları ve soyguna ait başlatılan tahkikat kapsamında, Yalova’da gözaltına alınan ve Bir gün evvel çıkarıldığı mahkemece tutuklanan ailenin Daha önceki hizmetçilerinden Moldova tebaalı Lulia D. (34) ile sevgilisinin 2017 seneninde takriben iki ay süresince Sarar serisinin yanında hizmetçi olarak çalıştıkları, ama aralarında çıkan münakaşa neticesi işi bıraktıkları tespit edildi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir