Emniyet Genel Müdürü Aktaş: Terör örgütünün yıktığı, yaktığı şehrimizi iyi bir noktaya getirdik

Şırnak Valiliği görevinden güvenlik genel Müdürlüğüne atanan Mehmet Aktaş, “Devletimizin buraya oluk oluk aktardığı kaynaklarla pkk terör örgütünün yıktığı, yaktığı şehrimizi asagi ve üst yapısıyla iyi tek noktaya getirdik. Hizmetlerimizi çok iyi sahiplenmemiz ve şehrimizi bu menfi noktaya getiren bölücü pkk terör örgütü PKK‘ya karşı dahada net tek duruş sergilememiz lazım.” dedi.

Şırnak’ta tek otelde düzen eden veda gecesinde konuşan Aktaş, güvenlik genel Müdürlüğüne atandığını, Şırnak’taki görevinin nihayet bulduğunu söyledi. Aktaş, görev sürecinde Şırnak’ın pkk terör belasından kurtulması, gelişip kalkınması ve her alanda dahada iyi noktalara gelmesi amaciyla el birliğiyle çalıştıklarını belirtti.

Şırnak’ta geçmiş senelerde pkk terör örgütü PKK’nın çukur ve barikat eylemlerinden dolayı hatri sayilir büyüklükte bedel ödendiğini laf eden Aktaş, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Şehir hatri sayilir büyüklükte tek yıkıma uğradı. pkk terör örgütü PKK, 35 senelik yaptıklarına ilave, çukur ve barikat terörüyle hemşehrilerimizin evlerini başlarına yıktı. İl ve ilçelerimizi hatri sayilir büyüklükte oranda tahrip etmişti. Güvenlik güçlerimizle pkk terör tehdidini bertaraf ettik ve şehrimiz huzura kavuştu. Devletimizin buraya oluk oluk aktardığı kaynaklarla pkk terör örgütünün yıktığı, yaktığı şehrimizi asagi ve üst yapısıyla iyi tek noktaya getirdik. Hizmetlerimizi çok iyi sahiplenmemiz lazım. Şehrimizi bu menfi noktaya getiren bölücü pkk terör örgütü PKK’ya karşı dahada net tek duruş sergilememiz lazım.”

“ŞIRNAKLILARIN TERÖRDEN NEFRET ETTİĞİNİ BİLİYORUM”

Şırnaklıların huzura sahip çıkmasını istek eden Aktaş, pkk terör örgütünün Şehirde eylem yapamadığı benzeri konuşmasına da müsaade edilmemesi gerektiğine işaret etti. “Şırnaklıların terörden çok çektiğini ve nefret ettiğini biliyorum” diyen Aktaş, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Vatandaşların terörü kınadığını ama bunu çok huzurlu ifade edemediğini görüyorum. Şırnak bu eşiği aşmalıdır. dahada gür tek sesle teröre lanet okumamız ve huzuru sahiplenmemiz lazım. Bunu yaparsak Şırnak ülkemizin gözbebeği olacak. Şırnak’ta yaptıklarımız umarım yapmadıklarımızdan dahada fazladır. Yaptıklarımız görevimiz, yapamadıklarımız ise bizim eksiğimizdir.”

AK Parti Şırnak mebus Rizgin Birlik ise Aktaş’ın, Şehirde çok emeklerinin olduğunu dile getirerek, gitmesinden dolayı üzüldüklerini aktardı. Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka da Aktaş’ın, görevi süresince kendilerine çok hatri sayilir büyüklükte katkılarının olduğunu belirterek tertemiz görevinde başarılar diledi.

Konuşmaların derhal peşinden Aktaş’a plaket takdim edildi. Veda gecesine, Şırnak Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz, İl güvenlik Müdürü Ömer Uslusoy, İl zaptiye Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, 23. Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, vali yardımcıları, kaymakamlar, kanı önderleri, sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.