Cinayet sanığının kan donduran itirafı

Eskişehir’de 26 Temmuz 2019 tarihinde alana gelen olayda, iki Afgan tebaalı Malik Gülen (27) ile Beitollah Tatlıdil (22) arasında kazanç mevzusu sebebinden çıkan münakaşa sonrasında Tatlıdil, Gülen’i balta ile öldürüp parçalara ayırdıktan ve valizlere yerleştirdikten ardindan olay yerinden kaçmıştı. derhal peşinden ailenin vaziyeti ayrım etmesi sonrasında kuşkulu Tatlıdil, zabita ekipleri tarafından yakalanmış, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanıp cezaevine gönderilmişti.

Sanığın mahkemede vermiş olduğu ifade kan dondurdu.

Olay bugünü öldürdüğü Malik Gülen’den kazanç istemek amaciyla Haneye gittiğini savunmasında belirten maznun Tatlıdil, “Benim Parasal vaziyetim perişan olduğu ve Malik’in parası olduğu amaciyla olay bugünü kendisinden kazanç istedim. hanede bulunan kişiler çalışma amaciyla dışarıya çıkmıştı. özellikle kimsenin olmadığı vakiti seçmedim. Kendisinden kazanç istedim o da bana hakaretler ederek kazanç vermeyeceğini söyledi. bu yüzden aramızda münakaşa başladı. Birbirimize vurduk. sehpa üzerinde buluna kara saplı bıçağı alarak bana tek iki atilim yaptı. tek hamlesi beni hafif şekilde yaraladı. bendeniz de sopa sandığım yerde bulunan ama yatağın altında olduğu amaciyla ucunu net göremediğin ve elime alınca satır olduğunu anladığım kesici penis ile ona vurdum. Yaralanınca derhal yere düştü. Bulduğum akım kablosu ile tek başıma öldürdüm” diye ifade etti.

“Cinayet sonrasında Kırşehir’e gittim”

Sanık Gülen, cinayet ve sonrasında yaşadıklarını ise şöyle anlattı: “Öldürdükten ardindan cesedi sürükleyerek bodrum bölümüne götürdüm. derhal peşinden Kırşehir’de buluna Haluk adli arkadaşıma gittim. Haluk ile Malik arasında tek husumet yoktu. Yalnızca Haluk’a güvendiğim amaciyla  us almaya gittim. O da bana ‘Git teslim ol’ dedi. Haluk bu işin içinde değildir. Haluk cesedin bulunduğu Jabbar’ı arayarak polise bilgi vermesini istemiş. Jabbar da polisi arayarak havadis vermiş. Aramızda eş cinsel tek münasebet yoktu. Bana karşı cinsel tek hücum olmamıştır. Yalnızca ailesel husumet ve olay bugünü bana kazanç vermeyerek, argo etmesinden dolayı aramızda çıkan dövüş neticesinde öldürdüm.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.