Çalımbay: ‘Beşiktaş maçına mükemmel hazırlandık’

Vali Lütfullah alim Sivasspor Tesislerinde teknik patron Rıza Çalımbay ve kurmayları idareninde yapılan idman takriben tek buçuk saat sürdü. Isınma hareketleri ile başlayan idman kondisyon çalışmaları ile ayni ritimde devam etti. Kırmızı-beyazlılar dahada ardindan çift kati duvar mücadeleyle antrenmanı sonlandırdı. Antrenmanı çok sayıda taraftar da takip etti.

Çalımbay: “Kamp mükemmeldi”
Antrenman öncesi medya mensuplarının suallerini Cevaplayan Rıza Çalımbay, Bolu ve Hollanda kampını değerlendirerek, iyi tek hazırlık çagi geçirdiklerini söyledi. Çalımbay, “Belki de hayatımdaki en iyi kamplardan tek tanesiydi. hemide Bolu Gerede’de ki çalışmalar olsun, hemide Hollanda kampı olsun hepsi mükemmeldi. Bizim amaciyla oradaki tek sıkıntı yoksun kadromuzun olmasıydı. Çok yoksun kadro ile Hollanda’ya gittik. Transferlerimizi istediğimiz vakit yetiştiremedik ama mükemmel tek çalışma ortamı bulduk arkadaşlarla. Arkadaşlarımızın çalışmaları, gayretleri dört dörtlüktü. belli tek süre öncede konuştuk hepsini kutlama ettim” dedi.

“Çok oyuncuyu elimizden kaçırdık”
Takımın tasima çalışmaları ile alakalı bilgi veren Çalımbay, şunları söyledi:
“Beklenti bende de var doğal ki. Şimdi biliyorsunuz bütün kulüplerin yaşadığı tek sıkıntı var. Yayıncı kuruluşla acele anlaşma olmayınca Ne yazık ki kulüplerimiz sıkıntı yaşadılar. Parasal açıdan sıkıntı yaşandı ve transferler olmadı. Bizde bunlardan tek tanesiyiz. Onun amaciyla istediğimiz transferleri yapamadık. Biz Ajax maçına 14-15 kişi çıktık. Ondan evvel Vitesse mücadelesi oynadık aynıydı. kendisinin aramızda 11’e 11 dahi mücadele yapamadık. doğal yöneticilerimizin bu konuyla alakali gayretleri var ama yapacak tek şey yok. Neticede beklememiz lazım. Çok oyuncuyu elimizden kaçırdık. Bizim asgari 4-5 adet çok iyi üst düzey oyuncu almamız gerekiyor. Bunları alırsak takım çok çok iyi vaziyete gelecek.”

“Beşiktaş maçına mükemmel hazırlandık”
Çalımbay nihayet olarak ligin evvel haftasında Beşiktaş ile oynayacakları maça mükemmel hazırlandıklarını ifade ederek, “Bizim amaciyla en mühim mücadele Beşiktaş maçı. Biz bu maça hazırlanırken mükemmel hazırlandık. yoksun kadromuz var onu hep söylüyoruz. Ama biz Hollanda kampında Vitesse ile oynadık. Ajax ile oynadık. Ajax’ı söylemeye dahi neden yok. Ajax’da maça tam kadro çıktı. En sonda Cumhuriyet Kupası maçında Fenerbahçe ile oynayacağız. Beşiktaş benzeri hatri sayilir büyüklükte tek takıma hazırlanacaksan, hatri sayilir büyüklükte takımla evvelce hazırlık mücadelesi yapacaksın. Bizde Cumhuriyet Kupası maçında Fenerbahçe ile karşılaşacağız. Lig şimdi bambaşka. Onun amaciyla her biçimde hazır olmamız gerekiyor. Yapacağımız transferleri yapıp Beşiktaş maçına hazır vaziyete getirmemiz lazım. bendeniz her şeyden memnunum. idarenin gayretinden memnunum, arkadaşlarımın performanslarından memnunum. halkoyu da bize destek verirse bu sene Sivasspor’u çok iyi yerlerde görecekler. Transferleri Beşiktaş mücadeleninden evvel yetiştirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.