Adnan Oktar suç örgütü davasında ‘kız tavlama imamı’ Brad Pitt örnekli savunma yaptı

Adnan Oktar ve grubuna baz alinarak 171’i yakalanmis 226 maznun ile alakalı açılan davanın üçüncü duruşmasında örgütün kız tavlama imamı olduğu argüman edilen Bora Yıldız savunmasında, “Bir kadına Brad Pitt olsanız dahi ‘seninle evleneceğim ama gel arkadaşımla birlikte ol’ derseniz, ‘haydi git oradan’ der” diye konuştu.

İstanbul 30. Ağır karar Mahkemesi’nin Silivri karar İnfaz Kurumları’nın karşısında bulunan duruşma salonunda yapılan davanın evvel duruşmasına Adnan Oktar, Oktar Babuna, Tarkan Yavaş, Ayşegül Hüma Babuna da aralarında bulunduğu 162 yakalanmis 18 tutuksuz maznun katıldı.

DAVA KIZ TAVLAMA İMAMININ SORGUSU İLE BAŞLADI

Duruşma, örgütün kız tavlama imamı olduğu öne sürülen yakalanmis maznun Bora Yıldız’ın savunması ile başladı. varlıklı tek ailenin çocuğu olduğunu, Bağdat Caddesi’nde yaşadığını, seküler tek aile ortamında yetiştiği amaciyla dini eğitim görmediğini söyleyen Bora Yıldız, “Yıllar ardindan bu camiadan arkadaşlarla tanıştım. tek vakit ardindan da kendisinin isteğimle Adnan bey ile tanıştım. O zamanlar 23-24 yaşlarındaydım” dedi.

‘KIZ TAVLAMA POZİSYONU YOKTUR’

Londra, Mahchester benzeri şehirlerde Adnan Oktar’ın kitaplarına ait konferanslar verdiğini, dini değerleri anlattığını söyleyen Yıldız, “Bana yöneltilen suçlama kız tavlama imamı. Kız tavlama pozisyonu yoktur. Kız tavlama kelimesi ile tek çok gazetede haftalarca manşet oldum. Efendim bu hakareti bendeniz dahada evvel duymuştum. bendeniz Ceylan Özgül ile tek vakit münasebet yaşadım. ardindan problemli ayrıldık. ardindan evlendi. ardindan yasamsal medya hesaplarında bana takılan tek perişan laf bu. İkinci olarak bunu fezlekede, üçüncü olarak da iddianamede gördüm. İnşaat mühendisi, hatri sayilir büyüklükte projelere imzasini atmış tek insan karşınızda kız tavlama imamı olarak bulunuyorum. Örgütün kız tavlama imamıyım ama hiçbir kız cinsel hücum suçlamasında bulunmadı. Biri dışında cinsel istikametten suçlayan da yok. bendeniz şu vakit B.G.’nin tecavüz suçlamasıyla buradayım” dedi.

Tutuklandıktan üç ayin ardindan 10 kadının emniyete gittikçe aleyhine ifade verdiğini anımsadan Bora Yıldız, “Bunlar art arkaya emniyete gittikçe şablon ifade veriyorlar. Korkutularak, örgütlü edilerek, tehdit edilerek ifade verdirilmişler. 10 kişiden tek kaç tanesi bizim camiamızın toplantılarına, konferanslarına katılan kişiler” dedi.

Aralık 2017’den bu yana 9 ay süresince telefonunun dinlendiğini, bu süre zarfında kadınlarla yaptığı konuşmaların dava dosyasına tape olarak girdiğini söyleyen Yıldız, duruşma salonunda bulunan kadın sanıkları göstererek, “Bu hanımlar benden yönerge alıyor diye tutuklandılar. Benim ödüm kopuyor bu hanımlardan” dedi.

KIZLARI İzdivaç etme VAADİYLE ÖRGÜTE KAZANDIRDIĞI İDDİASI SORULDU

Yıldız mahkeme başkanının, “Zengin görüntüsü vererek tanıştığınız, tanıştıktan ardindan ilişkiye girdiğiniz, ardindan da tavsiyeler vererek örgüte kazandırdığınız iddiası ile alakalı ne diyorsunuz” şeklindeki suali üzerine, “Ben Zati varlıklı tek aileden geliyorum. Görüştüğüm kızlar da benim normal arkadaşım. tek kaçıyla flörtüm oldu, diğerleri normal arkadaşım. 11-12 adet cinsel hücum suçlaması var. Bu kızlar dağın başında, su akmaz kervan geçmez yerde değiller. Bunlar inanılmaz sorgulayan kızlar. Bu kızlar bunun benzeri yalanı, çelişkili şeyleri derhal yakalarlar. Canını yaktığımız düşünce grupları var, buradan dolayı bu tür iftiralara alışkınım. Kadınlar iftiralarda bulunuyor. tek kadına Brad Pitt olsanız dahi ‘seninle evleneceğim ama gel arkadaşımla birlikte ol’ derseniz, ‘haydi git oradan’ der. Benle izdivaç et diyorsunuz, ardindan da gel 10 arkadaşımla ol diyebilir misiniz? Turnike yapabilir misiniz? Dünyayı başınıza yıkar. Evlenebilmek emeliyle itibarına iz sürdürmezler” dedi.

“NURİ ALÇO GİBİ SENİ ÜNLÜ EDECEĞİM DEYİP…”

tekrar kız tavlama imamı olduğu istikametindeki söylentilere cevap saglamak istediğini söyleyen Bora Yıldız, “Ben sözde tek işadamıyım. İddianameye göre bendeniz işadamı değilim de görsel çiziliyor. Sözde şirketlerim var. Benim sahip olduğum üç adet şirketim var. Reklam şirketim var ya, sahte olduğu öne sürülen. Nuri Alço gibi, gel seni meşhur edeceğim deyip… Benim reklam şirketim 1000’in üzerinde reklam filmi çekmiş. hükümet kurumları benim yeterliliğimi onay etmişler, ihalelerini kazanıp tanıtım projelerini çekmişim. İnşaat şirketim var. vatan dışında tek çok proje alıp yaptım. 500 milyon liranın üzerinde istikbal yaptım. bütün bunlar varken iddianamede benim için, ‘kız tavlamak amaciyla sözde başarılı işadamı imajı çizilen kişi’ diyor.  us var, mantık var. Sözde bendeniz kız tavlamak amaciyla yapmışım” dedi.

Duruşmaya öğlen arası verildi. Öğleden sonraki oturumda Bora Yıldız’ın çapraz sorgusunun yapılması bekleniyor

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı pkk terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca hazırlanan üç bin 908 sayfalık iddianamede Adnan Oktar’ın da aralarında bulunduğu 226 maznun ile 125 mağdur-müşteki yer alıyor. İddianamede Adnan Oktar hatali Örgütü’nün kuruluşu, yapısı, kuralları, teşkilat içi evlilikler, örgütün tarihsel gelişimi, ideolojisi, amacı, örgütün cinsel-mali sömürü düzeni, örgütün istikbal kaynakları, silahlanma yapısı, örgütün haklar grubu, propaganda faaliyetleri ve FETÖ ile ilişkisine ayrıntılı olarak yer veriliyor.

ARAMALARDA 79 TABANCA, 23 TÜFEK VE 17 BİN 596 ADET FİŞEK ELE GEÇİRİLDİ

İddianamede, teşkilat azalarının ev aramalarında 79 tabanca, 23 tüfek ve 17 bin 596 adet fişek ele geçirildiği belirtiliyor. İddianamede, 11 Temmuz 2018 tarihinde örgüte baz alinarak gerçekleştirilen operasyonlarda, “Dragos” olarak tabir edilen teşkilat merkezinde arama işlemlerini gerçekleştiren kolluk personeline baz alinarak olarak, vaziyeti hazırda yakalanmis bulunan teşkilat mensubu Mert Sucu tarafından Özel Harekat Şube Müdürlüğü görevlisine iki adet ateş açıldığı ama kati yelekten dolayı rastgele tek vefat olay yaşanmadığı ifade edildi.

24 farkli SUÇTAN CEZALANDIRILMALARI istek EDİLİYOR

İddianamede toplaminda 226 şüphelinin “Siyasal veyahut askeri casusluk suçuna teşebbüs”, “Suç işlemek emeliyle teşkilat kurma-yönetme”, “Suç işlemek emeliyle kurulan örgüte aza olma”, “Suç işlemek emeliyle kurulan örgüte aza olmamakla birlikte örgüte yardım etme” ve “Cinsel istismar” benzeri toplaminda 24 ayrı suçtan cezalandırılmaları istek ediliyor.

Kaynak: DHA