Araç içerisinde sigara cezası kesilen sürücüden tepki: Sigarama karışmasınlar

İl merkezinde, asayiş ve trafik ekiplerinin ortak katılımıyla 15 noktada, 150 personelle yapılan denetimde, araçlarda sigara içilip içmedikleri denetlendi. Denetlemede yönetimsel kazanç cezası kesilen tek sürücü cezanın Absürt olduğunu söyledi.

“CEZA SAÇMA, BU BENİM ARABAM”

denetim noktasında gazetecilere konuşan tek sürücü, kazanç cezasına şu şekilde reaksiyon gösterdi: “Bu benim kendisinin paramla aldığım arabam. Arabaya bindiğimde istediğim benzeri sigara içmem lazım. Sahiden saçma. kaidelere saygımız sonsuz ama arabamda içtiğim sigara sebebinden karar yazmamaları lazım. Bu benim kişisel kararım. kendisinin arabamda içtiğim sigaraya karışmamaları lazım.”

SİGARA UYGULAMASI BAŞLADI

tertemiz uygulama kapsamında Trafik ofis Amirliği ekipleri kent merkezinde hususi araçta sigara uygulamasına başladı. Siteler kisminda uygulama yapan polis ekipleri hususi araçlarda sigara içilip içilmediği ile alakalı kontroller yaptı. Bir takım sürücülere yönetimsel kazanç cezası kesildi.

PARA CEZASI KESİLDİ

zabita ekiplerinin uygulamaları esnasında hususi araçta sigara içen Bir takım sürücülere 153 Lira kazanç cezası kesildi. İdari kazanç cezasına çarptırılan Bir takım sürücüler ise hemide reaksiyon gösterdi, ayni vakitte da uygulama hasebiyle şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bir takım sürücüler ise uygulamanın nihayet derece yerinde olduğunu söyledi.