Ete baharat yerine bonzai karıştırarak ölüme neden olan kadın beraat etti

Üsküdar’da mangalda yaptığı ete kekik adina hata neticesi bonzai karıştırarak tek kişinin ölümüne, 8 kişinin de yaralanmasına neden var olan kadın, 15 seneye civarindan mapus istemiyle yargılandığı davada, “suç kastı ve taksiri bulunmadığı” gerekçesiyle beraatine karar verildi.

MANGAL YAPARKEN ETE BONZAİ ATTI

Anadolu 5. Ağır karar Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz maznun Aysel Karahan katıldı. Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını sunan Cumhuriyet Savcısı Davut Yılmaz, sanığın akrabalarıyla birlikte evinin bahçesinde mangal yaparken mutfaktan aldığı ve içinde kekik olduğunu düşündüğü bitkiyle tavuk etlerini sosladığı, tavuğu yiyenlerden tek kişinin zehirlenerek hayatını kaybettiği, 8 kişinin de yaralandığı belirtildi.

SON SÖZÜ: TAKDİR MAHKEMENİN

Mütalaada, sos üzerinde yapılan kriminal incelemede bonzai diye tabir edilen “ABD-Fubinaca” öğe maddesinin bulunduğu ifade edilerek, mağdurların yaralanması ve tek kişinin ölümünde kastı bulunmayan, eyleminde öngörülebilir tek davranışı olmayan sanığın beraatine karar verilmesi istek edildi. nihayet sözü suallen maznun Aysel Karahan, “Takdir mahkemenindir.” dedi.

BERAAT ETTİ

Davayı karara bağlayan mahkeme, atılı hatali açısından kastının ve taksirinin bulunmadığı gerekçesiyle sanığı beraatine karar verdi.

NE OLMUŞTU?

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, maznun Aysel Karahan’ın, 19 Şubat 2017’de kız kardeşi, eniştesi, yeğenleri, annesi, oğlu, gelini ve torununu Üsküdar Yavuztürk Mahallesi’ndeki evine çağrı ettiği, aş yemek amaciyla bahçede mangal yaptıkları belirtilmişti.

maznun Karahan’ın mutfakta raftan aldığı ve içinde kekik olduğunu düşündüğü tek kavanozu ablası H.A’ya vererek tavuk etini soslamasını istediği anlatılan iddianamede, yemeği yedikten ardindan orada bulunanların zehirlenerek hastanelere kaldırıldığı, Karahan’ın eniştesi B.A’nın hayatını kaybettiği, tek bölümünün yasamsal tehlike geçirecek derecede, tek bölümünün da sade tıbbi müdahaleyle iyileşebilecek derecede yaralandığı kaydedilmişti.

İddianamede, Aysel Karahan’ın “taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçundan iki seneden 15 seneye civarindan hapisle cezalandırılması istek edilmiş, Ayrı olarak TCK’nin 22/6. maddesindeki “Taksirli devinim neticesi neden olunan netice, münhasıran failin kişisel ve ailevi vaziyeti bakımından, artık tek cezanın hükmedilmesini gereksiz kılacak derecede mağdur olmasına yollar açmışsa karar verilmez.” hükmünün uygulanması ise mahkemenin takdirine bırakılmıştı.

Kaynak: AA

Haber Videosu: Ete bonzai katarak tek kişinin ölümüne neden var olan kadın, salıverilme etti!