İNTERNETTEN OTO YEDEK PARÇA TEDARİK SİTELERİNİ İNCELEDİK

             Gelişen teknoloji ve ticari servis ağları neticesinde işletmeciliğin yeni hedefleri arasına giren elektronik ticaret gün geçtikçe sıradan ticaretin yerini almakta. Bu gelişimin tabanını oluşturan uygulamalar arasında b2c (tedarikçiden – son kullanıcıya) , b2b (tedarikçiden tedarikçiye) modelleri ile elektronik ticarette kullanımı her geçen gün artmakta.

 

 

İNTERNETTE İŞLEM HACMİNİN LİDERİ ÇİN!

 

  • Çin sınır ötesi taşınımı gerçekleştirilen ürün ihracatı işlemlerinde liderliği devam ettiriyor global düzeyde çok katılımcılı tedarik ağı ile gelişmiş ürünler satmakta.

 

  • Http://www.aliexpress.com

 

            TÜRKİYE E-TİCARET İŞLEMLERİNDE YÜKSELİŞ GÖSTERİYOR.

 

TÜRKİYE %6.2 HACİM İLE GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELER ARASINDA E-TİCARET  İŞLEMLERİNDE YÜKSELİŞTE.

 

Türkiyedeki kullanıcıların e-ticaret katılımına yönelik davranışları genellikle mobil cihaz kullanımları ile gerçekleşmekte. E-ticaret sitelerine gelen ziyaretlerin %70’i mobil kullanıcılar tarafından gerçekleştirilirken, gerçekleşmiş olan siparişlerin %60’lık bölümü ise yine mobil cihazlardan erişim sağlayan kullanıcılar tarafından gerçekleşmektedir.

 

 

            DESTEKLİ SATIŞ SÜREÇLERİ ÖN PLANA ÇIKIYOR.

 

Otomotiv sektöründe de satış sonrası destek faaliyetleri sürdüren toptan ve parekendecilerinde katılımı ile internetten oto yedek parça alım satım işlemleri gün geçtikçe artış gösteriyor. Otomobil sahiplerine yönelik yedek parça tedarik hizmetleri sağlamakta olan internet sitelerini inceledik.

 

            Yedekmatik.com

 

 

İştirak neticesinde çeşitli marka ve model üreticilerine yönelik oem ve muadil oto yedek parça tedarik hizmetleri sunmakta.

 

Ürün yelpazesi dahilinde bulunan ve işletmenin tedarik ağında performans gösteren markalar ve ürün ketagorileri.

 

1- Audi yedek parça

 

Kapsam dahilinde Audi otomobillerine yönelik 20 farklı modele yönelik yedek parça tedarik imkanı sunuyor. Araç modelleri dahilinde 100, A1, A100, A2, A200, A3, A4, A5, A6, A7, A8, A80, A90, ALLROAD, COUPE, Q2, Q3, Q5, Q7, TT, V8.

 

2- Renault yedek parça

 

Fransız otomobil üretici Renault’a yönelik yedek parça tedarik işlemleri dahilide üretiye ait 44 farklı modele yönelik aks körüğü, alternatör, conta, devirdaim, fark komple, hararet, ısıtma kızdırma bujisi, karter tapası, rölanti ayarlayıcı gruplarında bir çok yedek parça bulmak mümkün.

 

3- Fiat yedek parça

 

İtalyan üretici Fiat otomobillerine yönelik internetten yedek parça sipariş imkanı mevcut.

 

Avantajları : Aynı gün kargo, güvenli ambalaj, kapıda ödeme, kredi kartı ile ödeme, havale eft yöntemi ile ödeme. Kargo ücretleri oldukça uygun fiyatlara sahip. Yedek parça kategorisindeki ürünler ise piyasa fiyatlarından %10 civarında daha uygun tutulmuş.

 

 

Yedekparcasehri.com

 

İnternet üzerinden yedek parça ticari gerçekleştiren işletme 2019 yılında kurulmuş olup orjinal yedek parça ve muadil oto yedek parça kategorilerinde e-ticaret faaliyetleri sürdürmekte.