4. kattan düşen sevgilisinin başında ağlayan genç tahliye edildi!

Bursa‘da 4. kattan düşen genç kızın yaralanmasıyla alakalı tutuklanan bay arkadaşının yargılanmasına başlandı. Mahkeme heyeti şahitlerin dinlenmesinin derhal peşinden sanığın tahliyesine karar verdi.

Geçtiğimiz Mart ayında Osmangazi kazasi Doğanbey Mahallesi’nde alana gelen olayda, Fatma K.’nin (22) 4’üncü kattaki evin penceresinden düşüp yaralanmasıyla alakalı bay arkadaşı İbrahim Y. (30) tutuklandı. toy kız ise ağır yaralandı. Sevgilisinin yerde yattığını gören İbrahim Y.,”Sen ne yaptın Fatma, ölme” diyerek başında dakikalarca ağıt yakmıştı.

“BÖYLE CANİLİĞİ VE ŞEREFSİZLİĞİ YAPMAM”

Bursa 1. Ağır karar Mahkemesinde “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan müebbet mapus cezası talebiyle dava açılan İbrahim Yıldırım evvel kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya İbrahim Y, avukatı ve yakınları katıldı. Fatma mevzu ise, hastanede rehabilitasyon gördüğü amaciyla duruşmaya katılmadı. Mahkemede ifade veren sanık, “Ben hatali işlemedim, olayla alâkam yoktur. olay bugünü rahatsızdım ve hanede dinleniyordum. erken 06.45 benzeri Fatma Haneye geldi. Lavaboya gidip üstünü değiştirdi. Kendisi sarhoş olduğu için, ‘Çakmak çaksam havaya uçacaksın. Bu halin nedir’ dedim. Yatak odasına gitti. bendeniz yatak odasına gitmeden su ve sigara içtim. Yatak odasına gittiğimde ellerini havada gördüm. derhal peşinden bağırmaya başlayarak aşağı indim. Panik ile ağlıyordum ve 112’yi aradım. bendeniz de kendisinin aracımla arkasından hastaneye gittim. 3-4 saat başında durdum. bunun benzeri caniliği ve şerefsizliği yapmam” dedi.

“DAHA ÖNCE İNTİHARA TEŞEBBÜS ETMİŞTİ”

Fatma ile aralarında ara ara kıskançlık hasebiyle tartışmalar çıktığını ifade eden İbrahim Y., “Benim Fatma’ya başka kızlar hasebiyle yanlışlıklarım oldu. dahada evvel 5-6 sefer intihar teşebbüsünde bulunmuştu. Kıskançlık olduğu vakit bu girişimlerde bulunmuştu” diye konuştu.

Duruşmada dinlenen şahitler, Fatma K.’nin sanıkla iyi arkadaş olduğunu, kıskandığını ve dahada evvel de intihar girişiminde bulunduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti şahitlerin dinlenmesinin derhal peşinden sanığın tahliyesine karar verdi. Ayrı olarak mahkeme heyeti toy kızın hastanede ifadesinin alınmasına ve başka şahitlerin dinlenmesine karar verip duruşmayı erteledi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.