Düğünde maganda kurşunuyla vurulan gelinin eşi konuştu: En mutlu günümüzde kan aktı

Konya’nın Yunak ilçesinde, düğününde havaya açılan ateş ile vurulan gelin Burşah Tosun’un koluna eşit eden mermi, ameliyatla çıkartıldı. Tosun’un sağlık vaziyetinin iyi olduğu bildirilirken damat mutlu Tosun, “Düğünlerde silah atılmasın. Ölüm de olabilirdi. En mutluluk dolu nihayet vakitlerde kan aktı” dedi.

Olay, geçen Salı bugünü akşamı Yunak kazasi Karayayla Mahallesi’nde yaşandı. Hayatlarının en mutluluk dolu gününü yaşayan mutlu Tosun (25) ve Burşah Tosun’un(22) düğününde, Daha kimliği belirlenemeyen tek çağrılı silahla havaya ateş açtı. Tabancadan çıkan mermilerden biri gelin Burşah Tosun’un yer altından girip, koluna saplandı.

GELİNİN KOLUNA İSABET EDEN MERMİ ÇIKARILDI

Kanlar içinde yere yığılan gelin, yakınları tarafından yakındaki tek hastaneye kaldırıldı. İlk müdahalesi burada yapılan Tosun, ambulansla Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi’ne derhal sevk edildi. Burşah Tosun’un koluna eşit eden Mermi ameliyatla çıkartıldı. Ortopedi servisinde Rehabilitasyonu süre gelen gelinin sağlık vaziyetinin iyi olduğu ve yarın taburcu edileceği belirtildi.

“EŞİM YERE EĞİLDİ, KALDIRMAK İSTERKEN ELİM KAN OLDU”

Halay çektikleri sırada eşinin kolunu bulundurarak yere eğildiğini belirten damat mutlu Tosun, “Halay çekiyorduk. sema yağmurluydu. İki tur döndükten ardindan eşim, ‘kolum’ diyerek, yere eğildi. ‘Ne oldu?’ dedim. Kolundan tutup kaldırmak istedim. Elim kan oldu. derhal yardım istedim”dedi.

“ÖLÜM DE OLABİLİRDİ”

Düğünlerde silah atılmaması gerektiğini belirten damat Tosun, “Silahı atanları görmedim. hatri sayilir büyüklükte olasılıkla Mermi sekip geldi. Eşim şimdi çok iyi. Düğünlerde silah atılmasın. Bu ders olsun. Çok zor, başkasının başına gelmesin. Ölüm de olabilirdi. tek çocuğa da gelebilirdi. En mutluluk dolu nihayet vakitlerde başımıza bunun benzeri tek olay geldi”diye konuştu.

Jandarmanın olayla alakalı başlattığı soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.