Fatih Terim “Samatta” dedi!

Jean Michael Seri’yi kadrosuna katmasının derhal peşinden ‘golcü’ takviyesine odaklanan Galatasaray’ın dünyaca meşhur golcü Falcao ile temasa geçmesi hatri sayilir büyüklükte aksiseda uyandırdı. Monaco’dan ele geçirdiği 8 milyon Euro’luk ücreti G.Saray’dan istek eden Falcao’nun gelişi çok maliyeti hasebiyle askıda tutulurken, Ally Samatta gündemde bulunan başka ad oldu.

İlk ücret 15 milyon Euro

İdari Menajer Şükrü Hanedar’ın, Belçika’ya gittikçe transferi amaciyla görüştüğü Samatta’yı kendisi Fatih Terim’in istediği alana çıktı. Samatta amaciyla Genk takimi 15 milyon Euro’dan kapıyı açmıştı. Fatih Terim’in var tasima maliyetleri içinde, genç, gelişime açık ve gelecekte bonservis geliri de yaratabileceğine inandığı amaciyla Samatta’yı istediği öğrenildi. Tanzanyalı golcü geçtiğimiz sene Genk forması ile çıktığı 51 mücadelede 32 gol 6 asistlik performans sergilemişti,

Deniz Türüç’e zam yapılmadı

Fenerbahçe’nin bitirmeye dahada yakın olduğu Kayserisporlu Deniz Türüç amaciyla Galatasaray’ın sunduğu öneri alana çıktı. hemide Galatasaray ayni vakitte da Fenerbahçe ile bonservis ile alakalı anlaşan Kayseri Başkanı Erol Bedir, kararı Deniz Türüç’e bıraktı. Deniz Galatasaray’dan 1.8 milyon avro senelik ücret istedi. Sarı kırmızılılar ise aylık Balansını bozmama gerekçesiyle tek milyon avro verdi.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.