Galatasaray’ın istediği Falcao: Evet teklifler aldım

Galatasaray‘ın tasima listesindeki Radamel Falcao, Kolombiya basınına geleceği ile alakalı çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kolombiya ekibi Millonarios’ta oynama olasiligi ile alakalı yorum yapan Falcao, “Herkes benim Millonarios’ta oynama hayalim olduğunu biliyor ama tek vakit dahada Avrupa‘da kariyerime ayni ritimde devam edebileceğimi düşünüyorum” dedi.

“BAZI KULÜPLERİN İLGİSİ VAR”

Galatasaray ve Porto benzeri kulüplerin kendisiyle ilgilendiğine değin çıkan haberleri değerlendiren Kolombiyalı golcü, “Çıkan haberleri duydum. Bir takım kulüplerin bana var olan alakasını biliyorum. Bir takım yakınlaşmalar da oldu. ama dahada çok tek şey söyleyemem. Monaco ile tek sene dahada sözleşmem var. Bu titiz tek şekilde ele alınması koşul olan tek konu. Neler olacağını göreceğiz” ifadelerini kullandı.

PORTO: “MAAŞININ BİR KISMINI SİZ VERİN”

Porto’nun Falcao amaciyla Monaco ile resmi görüşmelere başladığı ama oyuncunun 8,5 milyon avro civarında var olan senelik fiyatını karşılayamayacaklarını bildirdiğini kaydetti.

Porto’nun Monaco’ya tek kiralama önerisi sunduğu ve maaşının tek bölümünün ödemesini de Fransız ekibinin yapmasını istediği belirtildi.

ESPANYOL TEKLİFE HAZIRLANIYOR

La Liga ekiplerinden Espanyol’un da, Betis’e satmaya hazırlandıkları golcüleri Borja Iglesias’ın adina Falcao’yu düşündükleri kaydedildi. İspanyol ekibinin, Iglesias’ı 28 milyon avro bedelle Betis’e göndereceği ve Kolombiyalı yıldız amaciyla de öneride bulunduğu ifade edildi.

“AVRUPA’DAN İSTEYENLER VAR”

Monaco Sportif Direktörü Oleg Petrov geçtiğimiz günlerde oyuncuya Bir hayli talip olduğunu belirtirken, “Falcao’yu Yalnızca Çin’den değil Avrupa’dan isteyenler de var. Ne olacağını göreceğiz, belki sezonu burada tamamlayacak.” sözlerini kullanmıştı.

Monaco ile tek sene dahada sözleşmesi bulunan 33 yaşında olan Falcao, geçtiğimiz sezon başında 14 milyon avro var olan senelik maaşında indirime gittikçe maaşını 8,5 milyon avro seviyesine çekmişti.

Monaco’dan haftalık 187 bin avro aylık alan Falcao ile alakalı açıklamalarda bulunan teknik patron Jardim de, “Falcao bizim amaciyla mühim tek futbolcu ve ona her vakit olduğu benzeri inanıyoruz. Şu anda dahada çok rekabet edebilecek futbolculara ihtiyacımız var ve kulübün de bu istikamette tek çalışması var. Benim tek isteğim var var olan oyuncularımızı koruyarak, rekabet yaratabilecek transferlerin yapılması” dedi. (Sporx)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.