İngiliz turiste tecavüz eden 12 İsrailli genç, o anları kameraya çekmiş

Güney Kıbrıs‘ın dünyaca meşhur eğlence merkezi Ayia Napa’da 19 yaşında olan tek İngiliz turiste tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 12 İsrailli ecnebi gezgin mahkemeye çıkarıldı. Zanlıların, İngiliz turistle birlikte oldukları anı gsm telefonlarıyla çektikleri belirtildi. Mahkeme zanlılar amaciyla 8 vakit ek gözaltı süresi verdi.

cenup Kıbrıs ile İsrail arasında diplomatik gerginliğe neden var olan olay Salı gecesi alana geldi. isimi açıklanmayan İngiliz turist, Çarşamba bugünü polise gittikçe ‘İsrailli turistlerin tecavüzüne uğradığı’ şikayetinde bulundu.

Rum medyasının çok yer vermediği olayı, İsrail medyası gündeme getirdi. İsrail medyasında çıkan haberlere göre; ‘tecavüz suçlaması yapılan’ 12 kişiden 2’si 16 ile 17 yaşları arasında. Habere göre; 12 kişilik grup, askere gitmeden evvel kutlama uygulamak emeliyle Ayia Napa’ya geldi. İsrailli turistlerin tek eğlence mekanında eğlenirken, 19 yaşında olan ecnebi gezgin kızla tanıştığı ifade edilen haberlerde, ‘kadının kendisinin rızası ile otelde birlikte olduğu’ iddialarına yer verildi.

Gözaltına alınanlardan birinin annesini aradığı ve ‘Anne bendeniz hiçbir şey yapmadım’ dediğini aktaran İsrail medyası, Dışişleri Bakanlığı’nın konuyu yakından takip ettiğine dikkat çekti. Gençlerin avukatı Yaniv Habari de, ‘çocukların vaziyetleri iyi’ izahı yaptı. Haberi, gençlerin tecavüz suçlamasını onay edip etmediği ile alakalı suali ise Cevapsız bıraktı. İsrail medyasından Ynet News sitesine konuşan kadının arkadaşları ise, “İsrailliler sarhoştu. Arkadaşımızın tecavüze uğradığından eminiz. Onu tanıyoruz. Umarım yakalananlar en kati şekilde cezalandırılır” izahı yaptı.

TECAVÜZ ANINI ÇEKMİŞLER

olay üstüne gözaltına alınan 12 İsrailli ecnebi gezgin mahkemeye çıkarıldı. Rum tarafında Mağusa Mahkemesi’ne çıkarılan zanlılar ile alakalı olarak Rum medyası çarpıcı iddiaları gündeme getirdi. Rum medyasının haberine göre 12 İsrailli turist, İngiliz kadın ile birlikte oldukları anı gsm telefonlarıyla kaydetti. Rum polisi de, 12 İsraillinin gsm telefonlarını teknik incelemeye aldı. Rum polisi Ayrı olarak ‘tecavüz iddiasının’ geçtiği otel ve bölgedeki kameraları da incelemeye aldı.

“TOPLU TECEVÜZ EDİLDİ”

isimi açıklanmayan İngiliz kadının Rum polisine evvel ifadesinde, “bir gece kulübünde tanıştığım İsrailli gençle Aya Napa’da kaldığı otelin odasına gittim. Odaya girdikten ardindan orada saklanan başka 11 toy dahada alana çıktı. dahada ardindan toplu olarak bana tecavüz edildi” dediği belirtildi. Mahkemeye çıkarılan gençlerden 3’ü kadınla birlikte olduklarını onay etti. Gençler, “Biz birlite olduk ama kadının rızası ile” dedi.

Mahkeme, yoksun bilgi ve dokümanların toplanması amaciyla zanlıların 8 vakit dahada poliste gözaltında kalmasına karar verdi.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.