Kazak milyarderin yüzen sarayı Kuşadası’nda 2 milyon liralık yakıt aldı

Kazak iş adamı Alexander Machkevitch’e ait dünyanın en hatri sayilir büyüklükte yatlarından biri var olan “Lady Lara”, akşam saatlerinde Kuşadası‘na gelerek Setur Marina’ya demirledi. Geceyi Kuşadası Setur Marina’da geçiren yatın içinde Alexander Machkevitch’in veyahut ailesinden birinin olmadığı, Kuşadası Setur Marina’ya yakıt, yiyecek ve sarf malzemeleri ikmali amaciyla geldiği öğrenildi. 91 metre uzunluğundaki Cayman Adaları bayraklı mega yat, takriben 570 litre yakıt satın aldı. 30 tanker ile gerçekleşen yakıt ikmalinin iki milyon Lira meblağında olduğu kaydedildi.

Mega yata Ayrı olarak soğuk sema depolu dört kamyon ile sebze, et, balık ve besin maddesi taşındı. Bunun yanında iki paletle kağıt havlu, peçete, deterjan benzeri sarf malzemeleri nakledildi. Setur Marina’da tek gece var olan yatı Kuşadalıların yanı sıra tatil amaciyla Kuşadası’nda bulunan türk mali ve yabancı turistler alakayla izleyerek bol bol selfie çekti.

DÜNYANIN EN BÜYÜK YATLARI içinde YER ALIYOR

2015 seneninde Lürssen tersanesinde denize indirilen 91 metre uzunluğundaki Lady Lara, tersanenin bulunduğu IJ Nehri’nden geçen en hatri sayilir büyüklükte süperyat olarak kayıtlara girdi. Lady Lara’nın bütün mühendislik ve dekorasyon tasarımlarında Reymond Langton imzası bulunuyor. Dünyanın en hatri sayilir büyüklükte süper yatları arasında bulunan Lady Lara adli yatta VIP süit odalar, katlanabilir balkon, hatri sayilir büyüklükte tek plaj kulübü, spor salonu, jakuzi, yüzme havuzu ve tek helikopter pisti bulunuyor.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.